Heippa!
Tulen syksyllä opiskelemaan Jyväskylän Lutakon kampukseen (sosiaali- ja terveysalan amk).
Suosittele asuinalueita max. 5km päässä kampuksesta. Suht rauhallinen pitäisi olla ja hyvät kulkuyhteydet koululle. Vuokra-asuntojen tulisi olla hyvä kuntoisia ja edullisia.
Suosittele asuinaluetta!
13
82
Vastaukset
Ihan se Lutakkokin on hyvää aluetta. Lähellä sijaitsee Puistolan ja Tourulan asuinalueet. Halssilan kaupunginosakaan ei ole kovin kaukana. Lutakkoa vastapäätä järven toisella puolella sijaitseva Kuokkala on mielestäni ihan hyvää aluetta myös, vaikka sen maine onkin huono.
- semosta
no ku opilaitos lutakosa ni
- Lutakko
- Kuokkala
- keskusta
- tourula
kaikki lähellä opilaitosta
- sit jos saa halavalla ni joku lähialuee kute joku- marjaeskonvinkki
upari on hienostokaupunkiosa tulevaisuuessa hinnat raketoi lähivuosinaa
- sepääävinkiii
sepälä imusaa
- Hehehehee
Mitä helvetin uusavuttomia täällä vastailee
- Halavempaaaa
Hyvää ja halvalla , tuota se sosialialalla tulee olemaan koko elämä . Joten hakeudu jo heti kankitielle tulevien asiakkaittesi pariin.
- Menotpuokkiin
Otatko kämppäksveriksi olethan kankitien vakio asukas.
- VaajakoskenPunikki
Vaajakoski, vuokrataso puolet lutakosta, linjauto hurauttaa 10min keskustaa, löytyy kirjastoa uimahallia 3 pizeriaa eli kaikki
- Ensuosittele
Ja spurgua/narkkaria joka nurkalla
- vähänspurgujakin
Ensuosittele kirjoitti:
Ja spurgua/narkkaria joka nurkalla
aika vähän siellä nurkkia on...
- EnSinneMuuuttaisi
Surkee lähiö
- sillan-pielestä
Jyväskylästä on mahdotonta löytää hyvää vuokra-asuntoa halvalla. Jos olet valmis maksamaan osan vuokrasta "luonnossa" on asia toinen. Halpa se ei ole sittenkään, mutta kohtuuhintaisen saatat löytää.
- Hyisaatana
Taidat olla niitä poikia jotka ottaa maksun luonnossa.. Iljettävä limarotta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek206246Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.253737Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1682868- 292810
- 821724
- 1471602
- 91563
- 1481561
- 121288
- 211202