Heippa!
Tulen syksyllä opiskelemaan Jyväskylän Lutakon kampukseen (sosiaali- ja terveysalan amk).
Suosittele asuinalueita max. 5km päässä kampuksesta. Suht rauhallinen pitäisi olla ja hyvät kulkuyhteydet koululle. Vuokra-asuntojen tulisi olla hyvä kuntoisia ja edullisia.
Suosittele asuinaluetta!
13
91
Vastaukset
Ihan se Lutakkokin on hyvää aluetta. Lähellä sijaitsee Puistolan ja Tourulan asuinalueet. Halssilan kaupunginosakaan ei ole kovin kaukana. Lutakkoa vastapäätä järven toisella puolella sijaitseva Kuokkala on mielestäni ihan hyvää aluetta myös, vaikka sen maine onkin huono.
- semosta
no ku opilaitos lutakosa ni
- Lutakko
- Kuokkala
- keskusta
- tourula
kaikki lähellä opilaitosta
- sit jos saa halavalla ni joku lähialuee kute joku- marjaeskonvinkki
upari on hienostokaupunkiosa tulevaisuuessa hinnat raketoi lähivuosinaa
- sepääävinkiii
sepälä imusaa
- Hehehehee
Mitä helvetin uusavuttomia täällä vastailee
- Halavempaaaa
Hyvää ja halvalla , tuota se sosialialalla tulee olemaan koko elämä . Joten hakeudu jo heti kankitielle tulevien asiakkaittesi pariin.
- Menotpuokkiin
Otatko kämppäksveriksi olethan kankitien vakio asukas.
- VaajakoskenPunikki
Vaajakoski, vuokrataso puolet lutakosta, linjauto hurauttaa 10min keskustaa, löytyy kirjastoa uimahallia 3 pizeriaa eli kaikki
- Ensuosittele
Ja spurgua/narkkaria joka nurkalla
- vähänspurgujakin
Ensuosittele kirjoitti:
Ja spurgua/narkkaria joka nurkalla
aika vähän siellä nurkkia on...
- EnSinneMuuuttaisi
Surkee lähiö
- sillan-pielestä
Jyväskylästä on mahdotonta löytää hyvää vuokra-asuntoa halvalla. Jos olet valmis maksamaan osan vuokrasta "luonnossa" on asia toinen. Halpa se ei ole sittenkään, mutta kohtuuhintaisen saatat löytää.
- Hyisaatana
Taidat olla niitä poikia jotka ottaa maksun luonnossa.. Iljettävä limarotta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15214486Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant408326Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va486072SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1695677Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124447HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.694317Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm544068Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263975"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153730Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692713