Suomi 100 vuotta kuin valtio.

Kuitenkin osa Venäjää!!!

Suomi tänään, radio-venäjä, tv venäjä, Suomi on osa Venäjää. Ei muissa pohjoismaissa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Totuus on aina totuus. Suomen historia TV:ssä oli totta mutta paljon valhetta ja ei totuutta koskien sotia, pois oli uusi suomalainen kaupunki Äänislinna joka oli melko kaukana Suomen vanhasta rajasta. Tapahtumat siellä myös pois. En usko myöskään totuutta talvisotaan.

Äänestä

Nii, se johtuu geopoliittiseta tilanteesta.- Iskä oli menossa Olonetsiin, vaan loppus taipal jo Varloissa : ( Rammaksi ryssä ampui :(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


teretule kirjoitti:

Kuitenkin osa Venäjää!!!

Suomi tänään, radio-venäjä, tv venäjä, Suomi on osa Venäjää. Ei muissa pohjoismaissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu