Olen jo aikuinen ihminen, 24-vuotias.
Rintani ovat kokoa 75 D. Nännipihani ovat melko isot, mutta eivät nyt ihan valtavatkaan... 4-5 cm suunnilleen, kun eivät ole kovina. Ne ovat myös vähän "turpeat" lämpimässä. Kun nännit ovat kovana, näyttävät rintani oikeastaan ihan kivoilta ja pyöreiltä, mutta lämpimässä niiden muoto muuttuu oudoksi. Ne ovat hieman roikkuvat ja eniten haittaa, että sivusta katsottuna ne näyttävät paljon litteämmiltä kuin mitä ovat rintsikoissa, ja iso ja turpea nännipiha saa ne näyttämään oudon muotoisilta. Rintani ovat edestä päin katsottuna ihan ok, mutta sivusta päin hieman tötteröt, jos nänni ei ole koholla.
Kamalaa, kun välillä olen jopa tyytyväinen ja sitten toisena hetkenä näen ne tietystä kulmasta ja haluan itkeä.
Miltä kuulostaa? Harkitsen leikkausta
Rintani aiheuttavat suunnatonta häpeää
10
1537
Vastaukset
- VL.Kominkinen
Voisit näyttää niitä mulle, niin voisin tarkastella niitä. Samalla tarkaisin johtuuko niiden roikkuminen siintä, että sinulla on vettä keuhkoissa. Helppo testi asian selvittämiseksi. Hyväilisin niitä ja koittaisin tulevatko housusi märäksi, jos näin tapahtuisi niin voisin aloittaa veden poiston keuhkoista välittömästi. Minulla on siihen kunnon väline. Toimen pide ei ole kivulias vaan päin vastoin fantastinen.
- ttttteee
Googlaapa tubulaariset rinnat. Omani eivät ole noin isoa kokoa, ja pienentyneet vielä laihtumisen myötä, mutta kohdallani ainakin on kyse tästä. Kylmässä terhakoituvat kivoiksi, muuten ovat ällöt suipot.
- asdsadasfasfa
Ap täällä,
oon googlannut tubulaariset rinnat ja en ole varma, onko minulla sellaiset. Tarkoittaako esim. isot nännipihat sitä, että on tubulaariset rinnat vai voiko normaaleissakin olla sellaiset? Minulla on rakettitissit, mutta ne ovat liian suipot. aina joudun pitämään rintsikoita, ettei terävät nisät näy koulussa ja salilla. Melko rasittavaa.
- dfbsdf
Ei muuta ku hiilenmusta Burkha päälle ja kiinalaiset kengät jalkaan niin jopa helpottaa elämä
- rinnallinenihminen
Minäkin olin (ja olen joskus edelleen) kanssa todella epävarma omista rinnoistani, kun itsellänikin on sellaset "turpeat" nännit (mitkä näyttävät mielestäni vähän oudoilta) ja sitten vieä toinen rintani on hitusen pienempi kuin toinen. Mutta sitten näin sellasen kuvan netissä erilaisista rinnoista ja niiden eroista ja tajusin että niitä todella on paljon erilaisia eikä omani ole mitenkään erikoiset. Jokaisella on omalaatuiset rinnat eikä niitä tarvitse hävetä. Se on tietenkin helpommin sanottu kuin tehty, mutta toivon että huomaat kanssa rintojesi olevan aivan sopivat.
Tai sitten voit tietenkin mennä leikkaukseen, sinä päätät omasta kehostasi ja jos se saa olosi paremmaksi tuen sinua täysin :) - mofoAlley
Suosittelen elämänarvojen updatea ja myös peiliin katsoen kysymistä siitä mitä oikein haluaa. Samaan aikaan aloittaa projekti jossa alkaa nähdä oikeata maailmaa ja oikeita ihmisiä photoshopattujen ja videoteknisesti käsiteltyjen esikuvien seuraamisen sijasta.
Laita youtubeen vaikka Nick Vujicic.
Pakko sanoa että aloitus kuullostaa epävarman teinipojan tekemältä, mutta jokatapauksessa vastaus olisi sama......
Tsemppiä!- komppaan
Järkevää puhetta. ^
Olen itse nuori mies, ja kaikista eniten arvostan ihmisessä luonnollisuutta ja kykyä olla sinut oman itsensä kanssa. Todella ikävää seurata, miten media on luonut nuorille täysin turhia ulkonäköpaineita, joiden takia sitten masennutaan ja pahimmassa tapauksessa otetaan itseltään pois henki. Rahan takia pelataan ihmisten terveydellä ja aiheutetaan kiusaamista kouluissa.
- sdvdsf
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2018/04/09/lifestylebloggaaja-natalia-salmela-paljon-tatuoitua-naista-pidetaan-edelleen No entäs tuo, onkos hyvin kaiunistautunut. Kuin jonkin kasarihuuman aikaan rakennetun, jo kauan aikaa rapistuneen lähiöräkälän vessan seinä, on ihonsa hänen. Kraffiiiteja ynnä juovuksissa suhaistuja älyttöyydenväläyksiä nahka täysi
- tohtööri
laittakaapas pikku linkki tisseihinne niin stekkaan ne vuosien kokemuksella onko aihetta toimenpiteisiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3238991Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat835548Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3245032SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden703490Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä32942Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal572329Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42302Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72228- 1132186
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja402083