Tapasin näyttelyssä papan joka sanoi olevansa Suomen ainoa merkittävä taiteilija. Tutkii kuulemma välejä ja antoi minulle valokopion jossa imi haavaa joka oli jonkun kaverin kankussa. Se oli teos, laittoi nimensä alle Otto Pentti ja sitten koolla alkava sukunimi josta en saa selvää. Onkohan arvokaskin teos, kun sanoi että hänen töitään on kokoelmissa ja tuntee kaikki tärkeät taideihmiset. Sanoi että on tullut housuun, en tiedä oliko se vitsi, jankkasi samoja juttuja, saattoi olla joku pöpikin.
Välejä tutkiva taiteilija
Säälitti72
41780
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
---ilmeisesti kokeillut kaikki "ismit" ja epäonnistunut pahasti. Tämä on ilmeisesti hänen ainoa jäljellä oleva kokeilunsa. Kuten arvata saattaa, sekin on tuhoon tuomittua.
Kun taiteilija alentuu mainostamaan ja kehumaan itseään ja töitänsä, on se merkki että kukaan muu "merkittävä" ihminen ei ole häntä koskaan kehunut ja aikaisemmat esimerkit ovat osoittaneet että sellaisen ura päättyy kehnosti.
Ei ihme että säälitti. ;)
Hyvä Säälitti72,
Olisit voinut kirjoittaa tänne jotakin älykästä, mutta kirjoitit tuon...
Pentti Otto Koskinen ON merkittävä taiteilija mutta sinun kaltaisesi provon ei voi odottaakaan hänestä mitään ymmärtävän taikka hänen taiteensa sisällöstä tietävän.
Lienee helppo googlata kuka on merkittävä ja kuka ei. Merkityksiä antaa tietysti jokainen itsekin. Uuden asian kokeminen sinänsä on jo kiinnostavaa. Kuva vain kehystämöön ja seinälle.