Tuhatnikki on taas ottanut uuden nikin

Tuhatnikki on taas ottanut uuden nikin. Nyt se on iras77, ja se käy tuolla 80kymppisissä että
oi kun täällä on ihana käyvä tervehtimäs teitä suloisia pikku vanhuksia!
Oisikopa täällä kettään rikasta vanhaa suloista setää kun kaipaisi hyvälyjä ja oisi kenties vakavasti jo sairas?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

On kyllä vakava asia.
Missä täällä viipyykään se nettipoliisille ilmoituksia tekevä ystävämme?

1Äänestä

Höpö höpö aloittaja, siitä on jo viisi vuotta aikaa.

Tuhatnikki
4.1.2012 1:54
on taas ottanut uuden nikin. Nyt se on iras77, ja se äy tuolla 80kymppisissä että
oi kun täällä on ihana käyvä tervehtimäs teitä suloisia pikku vanhuksia!
Oisikopa täällä kettään rikasta vanhaa suloista setää kun kaipaisi hyvälyjä ja oisi kenties vakavasti jo sairas?

1Äänestä
  • Yksi dementian oireista on vanhojen asioiden toisto, jos mukana on herra Parkinson, niin kuvaan tulee mukaan ilmeinen katkeruus muka koetusta vääryydestä ja ainainen riitely.KELLÄÄN MUULLA KUIN TUHATNIKILLA OLE OLLUT TARVETTA TÄMÄN KETJUN LÄMMITTÄMISEEN.

    1Äänestä

  • Karmean ilkeää tyyppiä joudumme palstalla lukemaan.

    1Äänestä

  • UPDATE_11750626 kirjoitti:

    Yksi dementian oireista on vanhojen asioiden toisto, jos mukana on herra Parkinson, niin kuvaan tulee mukaan ilmeinen katkeruus muka koetusta vääryydestä ja ainainen riitely.KELLÄÄN MUULLA KUIN TUHATNIKILLA OLE OLLUT TARVETTA TÄMÄN KETJUN LÄMMITTÄMISEEN.

    joku tiedottaa aloituksellaan jjostain iras77 uudesta nikistä. jonka tiedon löysi arkistosta nostetusta viisvuot a vanhasta ketjusta Vanhuusko viisautta.
    Se siitä dementia seniliksestä eikä mistään ketjun lämmittämisestä.

    1Äänestä

  • Jos ei ennen ole tienyt ilkeilystä paljoakaan, niin on palsta näyttänyt senkin puolen meille, riitoihinne ja valtataisteluihinne syyttömille.

    1Äänestä

Minäkin huomasin tuon siinä nostetussa ketjussa. Oliko se vuonna 2012 tai millon en muista.
pitäisi jättää menneet taakse ja olla ihan vain tässä ja nyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


he.he kirjoitti:

Tuhatnikki on taas ottanut uuden nikin. Nyt se on iras77, ja se käy tuolla 80kymppisissä että
oi kun täällä on ihana käyvä tervehtimäs teitä suloisia pikku vanhuksia!
Oisikopa täällä kettään rikasta vanhaa suloista setää kun kaipaisi hyvälyjä ja oisi kenties vakavasti jo sairas?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu