Aktivoidaan entisiä päättäjiä takaisin työelämään!
Kansalaisaloite kansanedustajien sopeutumiseläkkeen poistamisesta:
Kansanedustajien sopeutumiseläke poistettava
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2588
Allekirjoita!!!:)
Kiitos!!!:)
Aktiivimalli päättäjille
10
185
Vastaukset
- 45645654
Yli 45 000 nimeä alla, nyt kaikki allekirjoittamaan niin saadaan tuo aloite menemään läpi ja katsotaan onko yliherroilla selkärankaa yhtään.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2588 - sssssk
Allekirjoituksia nyt 64 600 - Puhe ei tehoa, pakotetaan röyhkeät ruotuun!
- kikkeliskokkelismies007
menkää töihin pellet
- 7Paavo7Väyrynen7
Paavo Väyrynen 7 Suomen presidentiksi!!!:)
- Imätsine_ihananan_itee
Kepu pettää aina.
Vaikka sen voissa kastais ja pannussa paistais.
Rattorista ei mersuu saa johtotähteäkään keulaan vaihtamalla.
https://www.youtube.com/watch?v=XOERQWDWXC4 - Aktiivinen_Lasku_Lankeaa
Imätsine_ihananan_itee kirjoitti:
Kepu pettää aina.
Vaikka sen voissa kastais ja pannussa paistais.
Rattorista ei mersuu saa johtotähteäkään keulaan vaihtamalla.
https://www.youtube.com/watch?v=XOERQWDWXC4Kepu on hyljännyt Alkiolaisuuden aatteen
https://fi.wikipedia.org/wiki/Alkiolaisuus
Ja ottanut tilalle Laestadiolaisuuden herännäisyyden
https://fi.wikipedia.org/wiki/Lestadiolaisuus
Miten käy Pietarsaaren ainoalle keskustapuolueen valtuutetulle seuraavissa kunnallisvaaleissa ? Onko edessä mahdollisesti sama hiipuva kohtalo kuin kahdella muullakin suomalaisella porvaripuolueella Kokoomuksella ja Perussuomalaisilla ?
Algoritmit tietääkoneelle syötettynä näillä spekseillä ennustaisivat tällaista voimakasta kannatuksen käyrän laskua.
- Virsi
Ne lesken leivän söivät nuo jumalattomat...
- leipäjonot
Vanhollislestadiolaiset ja eriseurat. Mitä sorttia pääministeri mahtaa edustaa.
- ajattelij
Sopiskin paremmin insinööriksi kuin pääministeriksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081672Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai981597Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961507Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541396Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48895Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii427861Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290827Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347815