Tänä iltana YLE:n, (Kokoomusjohtoinen valemedia), tentissä maailman kaunein presidenttiehdokas Laura Huhtasaari. Ikääntynyt demaritoimittaja yrittää toteuttaa BBC:n kanavilta opettelemaansa journalismia ja loukuttaa itseään älykkäämmän haastateltavan.
Haastattelijan asenne paistaa läpi yhtä voimakkaasti kuin ryppynsä pakkelin alta.
Katsokaa vaikka.
Tänä iltana vaalitentissä
28
203
Vastaukset
- jo_nyt_puistattaa
"Nautinnollista" iltaa !
- jopphe
mää enkestäny
- JaHelpotti
Ja kyllä lähti heti 21:05
- Maailmalla.ylivalta
Soroksen tyttö ei kiinnosta.
- TaitoTane
Eloveenatytöstä tulisi hyvä pressa.
- hullu_ukko
Ei tulisi ei pärjää Putinin kanssa. Paavosta saadaan parempi pressa.
Patella on pitkä poliittinen kokemus ja osaa luovia itänaapurin kanssa.
- Paitsi_että
Presidenttiehdokkaita ei pitäisi asettaa pelkästään pelleilymielessä.
- Hehehehee
Huhtasaari voisi mennä halla-ahon kanssa naimisiin. Kaksi samanlaista hönöä
- osuitoikeaan
Hehehehee kirjoitti:
Huhtasaari voisi mennä halla-ahon kanssa naimisiin. Kaksi samanlaista hönöä
juurikin niin
- Pyllysakkia
Kylläpäs vihreät lusikanlämmittäjät kiivastuivat!
- Hehehehee
Kyllä tämä pyllysakki tietää mistä on kyse
- Tiedettiinhänse
Hehehehee kirjoitti:
Kyllä tämä pyllysakki tietää mistä on kyse
Osoitit juuri kuuluvasi siihen sakkiin.
- Nusnusnus
Puhu omasta puolestas kaappihomo
- vanhaaerkki
noo eii sitää tiiää ennekoo kokeilooo
- Hehehehee
Piripää hörhö se jaksaa
- toimittajatpilaatentit
On se Ylen toimittaja nainen tasaluontosen olonen.
Se on AINA vihasen näkönen ja ylimielinen!! Eilen kun Väyrystä yritti kuulustella niin näki että ottaa päähän ja raskaasti kun on mies vastassa joka tiedon puolesta on varmaan yksi parhaista ehdokkaista.
Tulee mieleen että oli Ylessä joskus hyviäkin toimttajia mm Leif Salmen, ja monta muuta,jotka lepposesti jututti haastateltavia ja ovelasti sai puhumaan tentattavat. Se oli mukavaa seurattavaa.
Nämä nykyset toimttajanaiset on kuin ampuisivat konekiväärillä sarjatulta kysymy kysymyksen perään ja heti vaaditaan vastauksia vastauksia vastauksia...siihen tahtiin ettei kuulustelta ehdi kunnolla hengittääkään.
Toimittajat pilaa vaalitentit.- Seliselivaan
Mikäs pakko näitä on katsella. Minua ei kiinnosta pätkän vertaa koko vaalitouhu sen tietää kuka tämänkin voittaa. Väyrynen saa lässyttää mitä lystää ja toimittajat hiillostaa niin paljon kuin lystää. Niinistö se tämänkin potin korjaa
- BitchMedia
Juu, Ylen narttua otti pattiin.
- Taipäinvastoin
Niin on, koiransa näköinen mies!
- Noaaahahaaa
Siis sinä
- Sotakarju
Missä olit sissinä?
- Sotakarju
Noaaahahaaa kirjoitti:
Tästä on poistettu viesti sääntöjen vastaisena.
Isoisäni oli myös Aunuksen taisteluissa, eversti arvoltaan.
- Menoajameininkiä
Eipä näillä tenteillä juuri katsojia ole
Jokainen tietää että suurin osa tentattavista puhuu ohi suunsa.
Huhtasaari on hyvä ehdokas kun on kyse presidentistä,
Niinistö vanhuuden huurun päässä tekeelapsia , Ja miljonäärie suosima.
Hyväksyy perustuslain vastaisia lakeja. Aktiivimalli joka on täysin aivokääpiöiden luoma.
Lain joka takaa laittomasti maassaoleville miljoonien tue , partalapset opiskelevat kymmenvuotiaiden tyttöjenkanssa. Ja kukaan ei huomaa mitään.
Niinistö suosittelee piilottelua.
Arvostelee äänestyksen voittanutta ja leimaa ties miksi
Tällainen presidenttinä kelpaa Suomelle
No vielä hallitus jolla ei ole mandaattinsa laillisesti. Sininen menneisyys rustaa lakeja äänestäjiään pilkataan. Ilmeisesti Soinin otti häviö niin pattiin että tekee kaiken kiusatakseen niitä jotka eivät häntä äänestäneet. Vaikka ei ollut edes ehdolla.
No siinä tuli meidän presidentti Hallitus ja Talvivaaran serkut rauhoitettua.
Hyvä Suomi. 100. Vuotisjuhlat oli. Jossa Valden puolesta uhranneet laitettiin porstuaan.
Jaa sai kansa tekstiviestin. Rahat meni pääomasijoittajien kukkaroon kerta heitolla. Montako miljoonaa siirrettiin näiden taskuun. - Nastalauta
Olisiko syytä kysyä asioista joihin voivat vaikuttaa .
Eikä mitämieltä on maahanmuutosta Turkulaiselta.
Kyllä musta. Tuntuuu- Näkymätöntä
Mitä noiden rivien välissä lukee?
- Tamppakgh
Huhtasaari vaikutti huutolaistytöltä. Ideat lennähteli sinne tänne. Ei herranjestas tuollaista aloittelijaa voi hyväksyä tasavallan presidentiksi.
Paavossa on ryhtiä, jämyä, tietämystä ja kokemusta. - Nauhankatkoja
Suomessa presidentiksi kelpaa vaikka minkälainen lentojätkä. minäkin. kyseinen virka on historiallinen jäänne joka voidaan lakkauttaa tarpeettomana.
- GoLauraGo
No ei kai kukaan äänestä homo Pekkaa tai insesti Saulia.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081705Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031679Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1021593Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341369Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.49916Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii460915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115891Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai294853Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347821