Viron yleisradio: Suomessa varastettuja työkoneita myydään Viron työmaille!
Jyväskylän alueellakin roikkuu noita virolaistyöryhmiä, joten urakoitsijoiden kannattaa pitää huolta kaluistaan! Ne luulevat edelleen että kerran käteen annettu kone on lahja työnantajalta ja sen voi myydä Tallinnassa.
Kalut lähtee etelään!
Matkamuistoiksi
2
<50
Vastaukset
- KylläPojatOsaavat
No mitäs uutta tuossa muka on, vanha juttu.
Neukkulassahan oli yleinen tapa ottaa lisää liksaa varastamalla työnantajan tuotteita ja työkaluja ja kaikenlaista "yhteistä" omaisuutta, vaikkapa kaivamalla kuparikaapelit maasta ja myymällä ne romuksi...- Voevoee
Jostain se aihe on revittävä
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse484149SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2864067Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1393563Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky923515Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit302407Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv361855Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä601819Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575651758- 371660
- 991599