Kenenkähän hoitoon kuuluu kekkolantien K-kaupan piha alue? (Tikantori/Kekkolantie 31 välissä)
Piha on kun perunapelto : ( Ala arvoista on pihan talvihoito!!
Talvihoito
10
66
Vastaukset
- Ettäntyhmä
Mitä tänne valitat kysy siltä joka sitä huoltaa
- madallettu
Siinä se onkin kun sitä ei hoida kukaan : ( siksi tässä kysyn
- Etkysyenää
Ota kola ala kolaamaan
- Dingdingdingg
Ota kela ala kelaamaan housuja alas
- voireppanoita
Työttömät joutais pihoja kolaamaan, vapaaehtoistyönä ja samalla siinä täyttyisi aktiivimallin työtunnit, 18 tuntia hahhah mikä urakka, duunari vääntää rautaa yhtä soittoa tuollaisen ajan ennen kuin lähtee hakeen uudet eväät ja käy pari kolme tuntia torkkumassa.
- RumaaKielenkäyttöä
Hopihopijo kirjoitti:
Tästä on poistettu viesti sääntöjen vastaisena.
Oletpas sinä tänään kohtelias, onko ollut huono päivä?
- Hommatoimii
Onneksi meidän alueella talvihuolto pelaa ei tarvitse lumessa rämpiä eikä ajella perunapellossa. Kiitos toimivan kiinteistöhuollon
- lääkäripuppe
Se on aivvannn normaaaliaaa talvellaaa sataaa luntaaa ja pitää varoa akutis niksatis naksatis kaatumisiaaaa se on aivaaan normaaliaaaa
- Dingdingdingg
Otahan ne bentsot naamariin piripää
- TietäväMies
Kaupan piha kuuluu kaupungille ja sitä yritti urakoitsija jyrsiä tällä viikolla
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081705Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031679Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1021593Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341369Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.49916Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii460915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115891Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai294853Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347821