Moi! Oon 13-vuotias poika pk-seudulta! Etsisin mun ikäistä tai vuoden vanhempaa tyttöä joka haluais alkaa seurustelemaan. Luonteeltani oon rauhallinen, ystävällinen, huomioonottava ja melko tavallinen tyyppi. Mulla ei oo tarkkaa naismakua joten kaikenlaiset tytöt käy. Oon muuten kyl ihan perus jätkä mut en oo ulkonäöltäni mikään hirveän komea. Olis kiva jos sun mielestä luonne ja persoona ois tärkeämpi kuin ulkonäkö. Jos rupes yhtään kiinnostamaan niin laita viestiä niin voidaan jutella tarkemmin missä voitais keskenään jutella.
Haluaisin tyttöystävän
15
293
Vastaukset
Odotahan poika muutama vuosi. Sen jälkeen touhussa on jotain järkeäkin.
Koska et kuitenkaan halua uskoa hyvää neuvoa, niin annan toisenkin: Tämä on ehkä maailman huonoin paikka etsiä seuraa...- Bigmoneysalvia
Tiedostat itsekin, että neuvosi tulevat kaikumaan kuuroille korville, muttet suiniaan päätä olla julkaisematta sitä, vaan annat toisenkin? Tämä lienee idiotismin ruumiillistuma.
Bigmoneysalvia kirjoitti:
Tiedostat itsekin, että neuvosi tulevat kaikumaan kuuroille korville, muttet suiniaan päätä olla julkaisematta sitä, vaan annat toisenkin? Tämä lienee idiotismin ruumiillistuma.
Ei. Se, että ei edes yritä, olisi "idiotismin ruumiillistuma". Ja jokainen lapsi ja nuori on yrittämisen arvoinen.
Vaikka kukaan ei jättäisikään parisuhdeleikkejään käymättä, niin jospa edes joku heräisi tajuamaan sen, mitkä ne onnistumisen todennäköisyydet on ja osaisi sitten suhtautua siihen eroon riittävän tyynesti.- Bigmoneyembarrasement
Bigmoneysalvia kirjoitti:
Tiedostat itsekin, että neuvosi tulevat kaikumaan kuuroille korville, muttet suiniaan päätä olla julkaisematta sitä, vaan annat toisenkin? Tämä lienee idiotismin ruumiillistuma.
Lauseen alussa puhutaan useammasta neuvosta, mutta myöhemmin vain yhdestä. Ja sitten on tämä "suiniaan." Enpä itsekään liene penaalin terävin kynä.
- Bigmoneyapology
Oldie kirjoitti:
Ei. Se, että ei edes yritä, olisi "idiotismin ruumiillistuma". Ja jokainen lapsi ja nuori on yrittämisen arvoinen.
Vaikka kukaan ei jättäisikään parisuhdeleikkejään käymättä, niin jospa edes joku heräisi tajuamaan sen, mitkä ne onnistumisen todennäköisyydet on ja osaisi sitten suhtautua siihen eroon riittävän tyynesti.Totta, pahoittelen
- Bigmoneyembarrasement
Bigmoneyembarrasement kirjoitti:
Lauseen alussa puhutaan useammasta neuvosta, mutta myöhemmin vain yhdestä. Ja sitten on tämä "suiniaan." Enpä itsekään liene penaalin terävin kynä.
Otan osaa, kirjoitit "enpä itsekään taida olla penaali terävin kynä". Ei sinun siitä tarvitse kuitenkaan huomauttaa, kyllä sen huomaa.
- Mike04
No käy mulle poikaystäväkin.
- DAJAD
No onkos sulla jotain someja, joissa vois jutella? T.ens viikolla 13 v tyttö
- Olen13vtyttö
Oisko sul mitää somee?
- Miettiivain
Pystyiskö jossain somessa jutella? :) t. kohta 14v tyttö
- Aisha-
Laita sun ig ni voidaan jutella mä oon kans sinkku 04 tyttö Helsingistä ja harrastan koripalloa.
Soos itekki pk seudult😂😂
- seurallinentyttö
no ite oon 13-vuotias tyttö myös (pääkaupunkiseudulta kotosin) ja en nyt varsinaisesti poikaystävää etsi mutta uudet ystävätki ois kivoja :)
oon 05 ja ulkonäöllä ei tosiaan oo hirveesti väliä.
53kg ja 170cm pitkä
ruskeet ihan lyhyeksi kynityt hiukset eli jos tykkää pitkistä hiuksista nii aika huono valinta oon :)
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3633792Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1091403- 941257
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko651054Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔58877Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass13861- 38860
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60839- 65831
Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise11827