Miten teidän käsisirkkelillä halkee kakkosnelonen? Meneekö helposti ja nopeasti, vai hitaammin? Tehot ja terän halkaisija myös kiinnostaa. Merkki ja malli mukaan.
Millä halkee 2/4
4
77
Vastaukset
- kakkosneliö
Tässä taas hyvä esimerkki yöllä tehdystä aloituksesta
- vanhatimpuri
voin myydä sulle tarpeettoaksi jääneen ison käsisirkkelin, jolla todella voi sahata lankkuja halki. Oon lopettanut timpurin hommat, tuo tuli hommattua vähän niinku turhaan, ollut käyttämättä ainakin 10v, ellei enemmän. Ohjuri hukassa, mutta sen nyt tekee vaikka itse. laitan tyyppejä myöhemmin, jos kiinnostaa. pohjois-satakunta
- S.Ahaaja
Vanhalla 1050W:lla Black&Deckerilläkin halkeaa, tosin syöttönopeus rauhallinen.
Terän koko taitaa olla 160mm. Painekyllästettyä sahatessa nopeus vielä vähän rauhallisempi. - S.Ahaaja
Vanhalla 1050W:lla Black&Deckerilläkin halkeaa, tosin syöttönopeus rauhallinen.
Terän koko taitaa olla 160mm. Painekyllästettyä sahatessa nopeus vielä vähän rauhallisempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081699Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031664Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011576Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341368Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48906Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii453904Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115890Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293845Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347820