Eli Suvarnabhumin läheltä hotelli hakusessa. max 5km
Kommentit perusteluineen
kiitos
hyvä lentokenttähotelli
6
272
Vastaukset
- Novotel
Aika vähissä on vaihtoehdot jos maantietä pitkin mitataan tuo 5 km., mutta jos linnuntietä niin valikoima lisääntyy huomattavasti. Max 5 km päässä terminaalista maantietä pitkin ei taida olla kuin Novotel ja Suvarnabhumi Ville hotel.
- Thaimaankulkija
Katso Agodan tarjontaa, sieltä löydät monia, osassa ilmaiset kuljetukset kentälle. Muutaman kerran ollut, mutta en ala arvosteluja antamaan, makuja on niin monia ja hintaluokkia, mikäli Finnairin aamukoneella olet lähdössä, niin aamiaista ei yleensä saa siihen aikaan, kun pitäisi lähteä ja maksettu aamiainen korvataan eväspussilla, joka parissa paikassa annettiin lämpimässä receptionissa säilytettynä yön yli! Roskiin suoraan, tuoremehu kelpasi kuitenkin lämpimänä osalle.
- Asiantravel
Ns residence.
Tänä vuonna valinta osui Vismaya Suvarnabhumi Luxury Resort:iin
10 min lentokentältä
aikainen aamiainen (ehtii ennen aamulentoakin) Joskin aamiainen kallis (350 thb/h) jos ostaa erikseen.
reilunkokoinen huone
Edullinen (n. 30€ aamiaisella) Ilman aamiaista olis saanut 24€
Uima-allaskin löytyy
ei kovin suuri, vain reilut 60 huonetta.
Pitäisi olla hyvässä kunnossa
ilmainen netti
Terassi tai parveke huoneessa
Lentokenttäkuljetus pitäisi maksaa 100 thb, sivustojen mukaan
Jotain ravintoloita pitäisi olla kävelymatkan päässä.
Moitteita hotelli on saanut lähistön kulkukoirista, ja karusta ympäristöstä.
No aikanaan sitten näkee, oliko hyvä valinta?
Pari edellistä kertaa olen ollut Convenient Grand Hotellissa
Iso aika mitään sanomaton hotelli. Kulunut.
Hyviä ruokapaikkoja heti tien toisellapuolella. Samoin pari kauppaa ja pientä toritoimintaa.
Parvekkeellisessä huoneessa ei välttämättä pääse sinne parvekkeelle.
Huone oli reilun kokoinen , mut varsin tylsä.
Ilmainen netti
Henkilökunta ihan jees.
edullinen.
paljon aasialaisia asiakkaita
n. 5km kentältä. Tietä myöten vähintään7km (mutu). Aamuruuhka-aikaan varsin hidasta kulkua.- toinennäkökulma
Mikähän tuossa, että 5 km on rajana? Bangkokin ruuhkissa matkaa mitataan ajassa eikä kilometreissä. Aikaan taas vaikuttaa mm. toimiva joukkoliikenneyhteys. Jos katselet hotellia Airport Linkin varelta, eli max. puolen tunnin säteeltä kentästä, ei sillä loppuviimein ole juuri mitään väliä, minkä aseman kohdalla se hotelli sijaitsee. Esimerkiksi Makkasanin aseman tuntumassa on jo paljon hotellivaihtoehtoja ja siitä pääsee mukavasti myös Bangkokin keskustaan, ja silti aamulla pääsee nopeasti lentokentälle.
- satumainenmatkaaja
Golden Foyer Suvarnabhumi Airport Hotel.
Uusi siisti hotelli, hyvä ravintola, hyvä palvelu.
Vieressä paikallinen tori.
Kuljetus aamulla lentokentällä.
Voin suositella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15214486Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant408326Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va486072SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1695677Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124447HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.694317Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm544068Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263975"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153730Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692713