Superpark keskustaan !!!

Kuulin että superpark tulee vanhaan Sokoksen taloon .Yhdistävät entisen Centrumin ja Sokoksen tilat lattiat puretaan trampoliinien kohdalta. Valmista parkkitilaa katolla muutama hotelli vieressä . Kyllä nyt vikastuu keskusta.
5519
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niin, siis ei mitään järkevää vaan sisäleikkipuisto lapsille ja lapsenmielisille!
Mitäpä muutakaan, en yllättynyt tästäkään !

Äänestä
  • Fantastista ihanaa. Entäs kiipeilypuisto Sibeliuskodin tontin lehmuksiin. Ehdottaa Käki ja Isosuo kannattaa, Kenakkala ei sano mitään tuohonkaan, pitää tiukan linjansa.

    Äänestä

  • Fantastista että Pöhinä laiskana sait potkut

    Äänestä

Kovasti laajentavat!

Äänestä
  • Pulkkamäki kuulemma tulossa Sibeliuksen kadulta torin kulmalta Linja-auto aseman suuntaan. Juha esilaskijana ja samassa pulkassa Käki. Keskusta on jo tuolla lähes pelastettu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Trampoliini kirjoitti:

Kuulin että superpark tulee vanhaan Sokoksen taloon .Yhdistävät entisen Centrumin ja Sokoksen tilat lattiat puretaan trampoliinien kohdalta. Valmista parkkitilaa katolla muutama hotelli vieressä . Kyllä nyt vikastuu keskusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu