Muistatko lapsuudestasi tai teiniajoistasi ihmetystä, kauhua, pelkoa, häpeää tai suurta surullisuutta aiheuttanutta asiaa/tilannetta joka näin jälkeenpäin ajateltuna ei sitten olekaan ollut niin suuri asia miltä se on silloin tapahtumahetkellä tuntunut?
Asiat mitä ajan siis takaa voivat olla esimerkiksi ensimmäisen maitohampaan tippuminen, kuukautisten alkaminen tai ihastuksen näkeminen jonkun toisen tytön kanssa. Tai mitä ikinä mieleesi nyt juolahtikaan!
Voit halutessasi kertoa myös, miten lopulta selviydyit tilanteesta.
Lapsuutemme kauhukokemukset
5
526
Vastaukset
Tykkään nimimerkistäsi, kirjoituksesi sujuvuudesta sekä omalaatuisesta aloituksesta. Valitettavasti en nyt keksi mitään.
- samavikainen
Lapsuuden kauhuna muistan, kun menimme naapurin Samin (8v) Helin (10v) katsomaan hevosia kilometrin päähän hevostilalle. Itse olin 12 vuotias. Hevoslaitumen päässä oli 300 metrin etäisyydellä talleista kuusikulmainen mökki jolla leveyttä 5-7m. Mökin sivussa oli luukku josta ryömin sisään pressupohjaiseen tilaan, yht äkkiä pressu alkoi luisua pois altani, huusin muille älkää tulko tänne lattia liikkuu samalla poistuen nopeasti mutta varovasti. Pressun alta paljastui harva laudotus ja valtava virtsakaivo. Sinne kun olisi pudonnut karmean kuoleman olisi saanut. Kirosimme silloin jo paikan lukitsematonta luukkua ja tapaus pyöri unissani monta vuotta.
- Miroo122
Kiitos tämän muistan vielä pitkään ja mietin jos joku onkin tippunut sinne oikeasti...
- Niiiiiikkkkeeee
Ite olin kerran kattelemassa lehmiä naapurissa ja yht äkkiä tunnen kun joku kiskoo haalarini vyön ylimääräistä lirpukkaa samalla kun vasikka imee vyötäni sisuksiinsa kahun tunne valtaa minut ja alan vetää vyötä vasikan kurkusta. Eihän se kerenny sitä vetää ku 20cm :)))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1323013- 71467
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2201326Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441151
- 371021
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381012Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133957- 47954
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36877