Outo numero

Santiego

0521101801 numero soitti meikäläiselle tossa 22 aikaan ja sano että mulla 2 sähkölaskua maksamatta. Kyseli syitä että miksikäs näin päässy käymään. Siinä kerkesin jo vähän tuskastumaan että mitäs widdua ja aloin selittämään, että varmasti joku vahinko nyt käyn...... Sit äijä puhu päälle että 10 päivää aikaa maksaa plaaplaa. Vastasin että voitko sä saatana antaa mun puhuu loppuun asti jos sä kerran jotain kysyt. Noh puhelu päättyi siihen kun en olekkaan "tommi miettinen", äijä nauroi hetken ja löi luurin korvaan.. Koitin samantien soittaa takas siihen numeroon ni tuli "numero ei ole käytössä". Kellään muulla kokemuksia tai tietoa kyseisestä paskasta nimeltä 0521101801 ?

6

3914

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minulle soitti juuri äsken. Automaattinen, etukäteen nauhoitettu puhelu, lievä aksentti.

    • Anonyymi

      Mulle soitti juuri äsken. Puhelu kokonaan nauhoitettu. En puhunut mitään koko aikana ja puhessa pidettiin muutaman sekunnin taukoja ihan kuin vastausta kuunnellen ja sitten jatkoi puhetta. Tommi Miettinen edelleen nimenä.
      Tosi outoa ja outoa myös se että edelleen sama puhelu 5 vuoden jälkeen.
      Olin puhumatta kun ajattelin että nauhottavat kyllä vastauksen ja sitten on muka tilannut jotain.

    • Anonyymi

      Joo samaa paskaa tuli mulle

    • Anonyymi

      Moi mulle tapahtui tää just äsken olin pesemäs hampait ja tää mies soittaa mul just ja kertoo tän saman jutun. Sit ku olin soittamassa takaisin niin luki vaan et yksityinen numero.😭

    • Anonyymi

      Mulle soitti äsken "Tommi Miettinen vakuutustyhtiö.... mikä lieneestä hei... Tuntematon numero. laitoin äkkiseltään kiinni.
      Olkaa varovaisia näiden kanssa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      94
      7793
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      4117
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      48
      3670
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      3318
    5. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      44
      2898
    6. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      22
      2827
    7. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2772
    8. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      46
      2653
    9. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      146
      2650
    10. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2599
    Aihe