VALLU RODOLLE OMAT SUKSET !!!

Mies vetää lainasuksilla omille minuuteilleen.Missä hiihtoliitto on sukset? Nolo kun tallihiihtäjät epäilee ja valittaa vaikka mistä.
Rodo asuu saunamökissä Imatralla ja tekee kovaa jälkeä eikä valita!! Kansa kerätään Vallulle sukset,ainut mieshiihtäjä jolla on edes teoriassa mitskumahdollisuus kisoissa!!!
Mihin mies kykeneekään kun saa omat sukset ja tallituen.
81137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

HIIHTOLIITOLLA ole vara viedä MC-hiihtoihin hiihtäjiä jotka kaipais kovia kisoja näytöksi tulevaisuutta varten.
Suomen hiihto on helvetin kapealla pohjalla ja tuollaisella menolla se loppuu kokonaan.
Mitä Vallun suksiin tulee ei meidän kansalaisten
tarvitse mitään kansalaiskeräystä suoritttaa.
Otetaan vaikka suksien hinta REIJO JYLHÄN PALKASTA.

Äänestä
  • On muistaakseni jossain tekemisissä suksien kanssa, kattelin SM-hiihdoissa että moni meni luistellen RS11:lla. Ei taida ihan pärjätä kaupan hyllystä napatuilla, mutta jos pääsee tehtaalle valitsemaan ja kyllä kai MM kisoihin valitun kaverin suksiasiat laitetaan kuntoon. Odotan innolla mikä suksimerkki tarjoaa parhaan sopimuksen Vallulle ja kun oma hiihto on mitä on niin voin sitten vaikka ostaa luistelusukset samaa merkkiä, siitähän sponsoroinnissa on kyse saadaan tavalliset hiihtäjät ostaan ulkonäöltään ja merkiltään sama suksi, ominaisuudet voivat olla vähän huonommat.

    Äänestä

  • L.Brandy kirjoitti:

    On muistaakseni jossain tekemisissä suksien kanssa, kattelin SM-hiihdoissa että moni meni luistellen RS11:lla. Ei taida ihan pärjätä kaupan hyllystä napatuilla, mutta jos pääsee tehtaalle valitsemaan ja kyllä kai MM kisoihin valitun kaverin suksiasiat laitetaan kuntoon. Odotan innolla mikä suksimerkki tarjoaa parhaan sopimuksen Vallulle ja kun oma hiihto on mitä on niin voin sitten vaikka ostaa luistelusukset samaa merkkiä, siitähän sponsoroinnissa on kyse saadaan tavalliset hiihtäjät ostaan ulkonäöltään ja merkiltään sama suksi, ominaisuudet voivat olla vähän huonommat.

    näinhän se on että REIJO käy hakemassa useammat sukset tehtaalta,mutta maksaa itse ne omista RAHOISTA JOS NIITÄ ENÄÄ ON.

    Äänestä

Onhan se Suomen maajoukkueen valmennus- ja hallintoryhmälle vähän noloa kun Imatralaisesta saunamökistä tulee joku Vallu ja pesee koko valmennusrenkaan ihan mennen tullen. Ja nyt jo pitäisiolla kaikille selvää että Vallu on pitkän linjan hiihtäjä, lahjakas ja kova harjoittelija. Taitaa olla myös järkeä päässä ja asenne kohdallaan.
Eilisessä urheiluruudun haastattelussa palastui sekin että äijä on tosi sympaattinen, puhuu suomea kuin suomalainen (ja Valluhan onkin nyt Suomen kansalainen), joten jos minä olisin suksitehtaan mies, menisin jo kohaa vauhtia hakemaan Vallun tehtaalle valitsemaan huippusuksia, ja tarjoamaan yhteistyösopimusta.

Äänestä
  • kyllä Vallulla on takana maan parhaat sukset ja valmistajat - mutta kun uusilla suksilla ei pärjää. Vallu hiihtelee 10 vuotta ja yli vanhoilla Karhuillakin vaikka miten uusia olisi tarjolla.
    Enemmänkin ihmetyttää suksien syyttely, silloin kun joku muu ei pärjää.

    Äänestä

  • Kylläpä nauratti, kun vallulta kysyttiin, että mites nuo testit? Vallu sano, että pari paivää sitten annoin näytteen ja nyt vain katsotaan kuinka käy ja repesi sen jälkeen nauramaan. Toimittaja kysyi, että ei kai testitulos jännitä. Ei kuulemma jännittänyt.

    Vaarallista huumoria näinä synkkinä aikoina ;)

    Äänestä

  • Rallatilaa kirjoitti:

    Kylläpä nauratti, kun vallulta kysyttiin, että mites nuo testit? Vallu sano, että pari paivää sitten annoin näytteen ja nyt vain katsotaan kuinka käy ja repesi sen jälkeen nauramaan. Toimittaja kysyi, että ei kai testitulos jännitä. Ei kuulemma jännittänyt.

    Vaarallista huumoria näinä synkkinä aikoina ;)

    sanottiin niin,sulla on tietty "doubing asintuntijoiden"salainen kanava,Hitsi mua niin harmittaa,hahahaa.

    Äänestä

  • Suomalainen kirjoitti:

    sanottiin niin,sulla on tietty "doubing asintuntijoiden"salainen kanava,Hitsi mua niin harmittaa,hahahaa.

    Uskopa juntti mitä uskot, mutta niinhän se jotenkin meni. Eikä tarkoitukseni ole millään tavalla provoilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiihtäjä kirjoitti:

Mies vetää lainasuksilla omille minuuteilleen.Missä hiihtoliitto on sukset? Nolo kun tallihiihtäjät epäilee ja valittaa vaikka mistä.
Rodo asuu saunamökissä Imatralla ja tekee kovaa jälkeä eikä valita!! Kansa kerätään Vallulle sukset,ainut mieshiihtäjä jolla on edes teoriassa mitskumahdollisuus kisoissa!!!
Mihin mies kykeneekään kun saa omat sukset ja tallituen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu