Minkäslainen työnantajana on tämä Spice Iceja, Cafe Pirittan, Retron , Roberts Coffeita yms omaava Rami's Coffee?
Omistaja ainakin säännöllisesti itkee kauppalehdessä että pitää vuoroa lisiä maksaa työntekijöille, ja se on huutava vääryys..
Rami's Coffee
12
3673
Vastaukset 12
- voivo
Ainakin tietää, mitä paikkoja tulen välttämään. Tämä maa kuolee ahneuteen ja tästä syytetään duunareita ja ennen kaikkea työttömiä.
- Meemuualletöihin
Joskus firmassa työskennelleenä voin sanoa, että kamala. Omistaja mikromanageroi, haukkuu työntekijöitään sekä ahdistelee seksuaalisesti. Menisin muualle töihin jos olisin ketjun aloittaja.
- Anonyymi
Kyseisessä firmassa aiemmin työskennelleenä en voi sanoa mitään positiivista. Aiempaa komppaan, omistaja haukkuu ja nolaa työntekijöitä asiakkaiden ja muiden työntekijöiden edessä. Seksuaalista häirintää nuoria tyttöjä kohtaan, hyi! Itsekkin kokenut. Asiat ei toimi siinä firmassa millään lailla. Työntekijöiden vaihtuvuus kertoo paljon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyseisessä firmassa aiemmin työskennelleenä en voi sanoa mitään positiivista. Aiempaa komppaan, omistaja haukkuu ja nolaa työntekijöitä asiakkaiden ja muiden työntekijöiden edessä. Seksuaalista häirintää nuoria tyttöjä kohtaan, hyi! Itsekkin kokenut. Asiat ei toimi siinä firmassa millään lailla. Työntekijöiden vaihtuvuus kertoo paljon.
Välttäkää paikkaa millähyvänsä... Molemmat ''omistajat'' ovat sellaisia hapannaamoja että ei samanlaisia löydy PK-seudulta
- Anonyymi
On tainnu Ramin Buffot ja Retrot mennä konkkaan.
- Anonyymi
Se on vähän sisäpiiri vitsi ympäri Selloa että kukaan ei säästy R:n raivareilta.
Ei edes asiakkaat. - Anonyymi
käykää kaikki joita kyseinen tyyppi on ahdistellut/ahdistelee tekemässä rikosilmoitus seksuaalisesta painostuksesta on nimittäin törkeä rikos kyseisenlaiset henkilöt on saatava rikosvastuuseen teoistaan muuten eivät lopeta ja muille alkakaa boikotoimaan kyseisen pervon liiketoimia KAIKKIA NIITÄ!!!!!!!
- Anonyymi
Katsoin järkyttyneenä yritysten ilmoituksia lakkoajan aukioloajoista. Tuntuu, että tietyillä yrityksillä ilmoitukset olivat sellaisia, joiden pääasiallinen tarkoitus oli näpäyttää sekä AY-liikettä että lakkoilevia työntekijöitä. Kyseessä kuitenkin laillinen lakko. Ihmettelen suuresti, että missä on työnantajan arvostus työntekijää kohtaan. Aina olen halunnut tukea suomalaista yrittäjyyttä, mutta rehellisesti sanottuna, en kovin mielellään enää näissä yrityksissä asioi.
- Anonyymi
joo tosiaan käykää kaikki jotka kokenut ahdistelua niin tekemässä ilmoitukset ja jos ette yksin uskalla niin kerätkää ryhmä ja tehkää joukko kanne/syyte tuota henkilöa kohtaan
- Anonyymi
Sellossa sama setämies. Ja nyt olisiko joku sukulainen tjtn. liittynyt mukaan clubiin. Kulkee lyhyessä crop tyylisessä paidassa ja farkut jalassa mennen välillä keittiöön .Onko edes sallittua kulkea siellä missä ruokaa valmistetaan , tuollaisilla vaatteilla. Napanöythää ruokiin. Paikka jossa kukaan ei hymyile . Siellä on kaiken oltava pielessä. Tämä paikka on kyllä surullisen kuuluisa.
- Anonyymi00011
Ketään ei kiinosta
- Anonyymi00012
Ramilla oli tapana runkkailla grogilasiin tiskin takana ja huudella Heiheihei, vain yksi pala lohta, palkkakustannukset ovat kamalat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251818- 126841
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.123647- 54578
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv89551Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 65531
- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko62495Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi267470Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34463- 8436
Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota31425- 58422
- 41416
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51415Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9409Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27396S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan6395