Onko joku käynyt Mallorcan Söllerissä tai Kreikan Santorinissa? Minkälsiset säät ovat toukokuun puolenvälin aikoihin? Entä hintatataso, ruoka, nähtävyydet ym? Ei tarttis olla mikään turistirysä, mutta ei ihan kuollutkaan paikka. Suurin paino ympäröivälle luonnolle. Maasto saisi olla mäkistä ja ranta suojaisassa poukanassa. Kertokaa ihmeessä jos joku tietää tai on esim joku muu hyvä paikka tiedossa.
Mallorca vai Kreikka
Urpelo
2218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mä kävin Söllerissä päiväseltään viime syyskuussa. Ei se ainakaan mikään halpa paikka ollut...Suomen hinnat melkolailla. Ja jos haluaa kiertää Mallorcalla enemmän, ei ehkä paras mahdollinen sijaintikaan.
Santorinilla syyskuussa ihanan lämmintä ja merikin on uintilämmin. Turistiaika alkaa olla ohi ja putiikit aloittaa alennusmyynnit. Tykkösin kyllä kovasti. Paljon rauhallisempaa meno kuin elokuussa jolloin keski eurooppa lomailee..