Maalaus probleema 1

Ajattelin maalata vaatekaapit sisäpuolelta, kaappien runko ja hyllyt on lastulevyistä tehty. Nyt niistä lähtee pieni tunkkainen haju niin löytyykö joku hyvä maali jolla tälläinen ongelma saisi hoidettu?.
6426
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Älä maalaa, laita tapeti, se on kaunimpi.

Äänestä
  • Millaiset tapetit suosittelet vaatekaappiin?, sopiiko muumipappa tapetit?.

    Äänestä

  • Supermaalari kirjoitti:

    Millaiset tapetit suosittelet vaatekaappiin?, sopiiko muumipappa tapetit?.

    Mumipappa ei sovi. Laita kaunis kuuviotapeti.

    Äänestä

Haju maalissa on ikävä yllätys, ja monesti se tulee alustan liimasta jonka kanssa maali joutuu kosketuksiin. Jos ei se monenkaan viikon tuulettamisella lähde (lämpö auttaa myös saamaan hajun nopeammin pois), jää vaihtoehdoksi enää joku sulkumaali, kuten vaikkapa Tikkurilan akrostop.

Äänestä
  • Kiitos👍.

    Äänestä

Laita tapeti, se ei haise pahale ja on kaunimpi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Supermaalari kirjoitti:

Ajattelin maalata vaatekaapit sisäpuolelta, kaappien runko ja hyllyt on lastulevyistä tehty. Nyt niistä lähtee pieni tunkkainen haju niin löytyykö joku hyvä maali jolla tälläinen ongelma saisi hoidettu?.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu