Kaisa on vaan niin hyvä.

Hiihho

Kohta 80 kertaa pokkaamassa. Menkää perästä sohvaperunat. Latu on vapaa hiihellä.

7

276

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KaisaOnRautaa

      Mikä on pointi YLE:n ampumahiihtoselostajalla kun hän ampumahiihtoa selostaessaan mainitsee Norjalaiset ja Ruotsalaiset nimeltä mutta omat urheilijamme Suomalaisiksi ?
      Viimeksi naisten ampumahiihtoa selostaessaan toimittaja Oikarinen hihkui kun Norjalainen onnistui ammunnassa ja oli harmistunut kun Kaisa ohitti lopussa norjalaisen onko tämä selostaja nyt oikeasti selostamassakin Norjalaisten kilpailua?

      Tietysti YLE:n hurreista koostuva johto on antanut määräykset miten selostuksissa mainitaan Norjan ja Ruotsin urheijoita, mutta aika tympeältä kuulostaa tuo urheiluselostajan pärmätys ja sekoilut, että suomalaisetkin?

    • anovalkama

      Ei kaisaa tule mainita enää misään.Antaa tuloistaan osan matuille.Sellaista ääliötä ei tule arvostaa.Töppäilijä kaisa ei menestynyt olympialaisissa.Olikin oikein tälläiselle maanpetturille. Onko kaisakin kulttuurimarxilainen mädättäjä.

      • selänkuntouttaminen

        Matu onkin nyt siinä tilanteessa, että rahaa se tarvitseekin. Voi olla selkäleikkaus edessä.

        Pitkä sprinttihiihtoura takana, useita Suomen Mestaruuksia, mutta mitä jäi käteen. Vain kansan viihdyttäminen.


    • aivanihastuttava

      ja Kaisuli on niin nättikin

    • Analyysia

      Nyt sitten "merkityksettömässä" sekaviestissä Kaisa hiihti kovaa vauhtia ja ampui nollat ilman varapatruunoita. Osuusaika Kaisalla oli nopein ja taakse jäivät Dahlmeier, Domracheva, Wierer, Eckhoff, Bescond, Öberg jne. Kuzimina hiihdettiin kierroksella kiinni, mutta oli siinä vaiheessa jo ollut 50 s Kaisaa hitaampi. Siis kutakuinkin kaikki mitaleja saaneet hiihtivät Kaisan osuudella ja hävisivät osuusajassa.

      Harmi, ettei tällaista suoritusta tullut niissä aiemmissa lähdöissä!

    • josveis

      Ei pokkaa koskaan olympiamitalia.

      • lopullinentotuus

        vielä on kusipurkit tutkimatta


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      127
      3426
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      35
      1958
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1209
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      94
      979
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      922
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      827
    Aihe