TULOS 13 Mrd SEK, ULOS 650

Jos olisin soneran asiakas, vaihtaisin takuulla operaattoria.
4586
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kaikki teleyhtiöt, kuten muutkin pörssiyhtiöt tekevät samaa. Osinkoa omistajille ja porukkaa pihalle. se on tämän ajan henki ja seurausta typerästä kvarttaalitaloudesta, joka eurooppaan rantautui 90-luvun loppupuolen nuosukiidossa ameriikan serkuilta.
Ihmisen hätä ja huoli ei paljon paina isojen poikien ja tyttöjen kumartaessa mammonan alttarin suuntaan.

Äänestä
  • Ei varmaan lain laatija tavoitellut tilannetta missä jättituloksen tehnyt yhtiö vetoaa tuotannollis-taloudelliseen heikkoon tilanteeseen ja yrittää irtisanoa yli 10% henkilökunnastaan.

    Verkko vaan rapautuu ja viat kertaantuvat, kun nykyverkosta ja palveluista vastaavat ihmiset laitetaan ulos.

    Nyt pitäsi Sonera-käyttäjien kellot soida. Pienosakkaat ovat varmaan jo myyneet rapautuneet "arvopaperinsa". Näillä toimenpiteillä yhtiö hakee vaan suurempaa lyhytaikaista hyötyä - Ruotsalaiset suomalaisten kustannuksella.

    Paras tapa näyttää tunteensa ja vaikuttaa on vaihtaa joukolla muille operaattoreille: näennäis-suomalaiselle Elisalle tai umpi-suomalaiselle dna:lle.

    Parempi on että mobiiliraha jää Suomeen eikä valu ruotsalaisomistajien liiveihin.

    Äänestä

Onkohan sieltä pantu heti aamulla joku IT-yksikkö pihalle kun nyt on yritysten yhteydet poikki? Joku veti viimesenä tekonaan piuhan irti seinästä.. :)

Äänestä

Joo. Pitää taas harkita laajakaistayhteyden vaihtoa.
Irtisanomiset on huonoa mainosta firmoille ja jos pystyy niiden firmojen tuotteita pitää boikotoida.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Missä Yhteiskuntavastuu ? kirjoitti:

Jos olisin soneran asiakas, vaihtaisin takuulla operaattoria.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu