Sauli joutui tosi tenttiin. Tenttaaja istui pöydän takana läningin helmat kohdallaan jalat harallaan. Tentattava vastapäätä seuraa lasisen pöydänkannen läpi pöydänalus näkymiä.. ei päälikkö kuitenkaan seonnut tarinoissaan.
Tositentti
8
199
Vastaukset
- NamNamNam
Mikäpä se siinä, sievät säärethän toimittajalla on.
- Aatteleppa-tätä
Eipä nämä poliitikkojen puudelitoimittajat muita hiillostaneetkaan kuin Huhtasaarta ja Väyrystä. Ja syy on ehdokkaiden EU- liittovaltiokriittisyys ja haittamaahanmuuton vastustaminen. Ei mikään muu. Malmökin korjaa nyt satoa, mitä Ruotsin vastuuttomat suvakkipoliitikot ovat saaneet aikaan. Meilläkin osa kansasta uskoo vain valtamedian yksipuolista uutisointia. Jos haluatte Eu:n liittovaltion, Naton ja rajat auki miljoonille Afrikan ja Lähi-idän kultamunille, niin äänestäkää toki Niinistöä, Haavistoa ja kumppaneita. Toivon, että voisin sanoa tulevaisuudessa, että olin väärässä, mutta tämän politiikan esimerkki on ihan naapurissa, vaikka Stubbi sanookin, että Ruotsi on maailman turvallisin maa, Tukholma kantaa jo maailman raiskauspääkaupungin epävirallista titteliä. Suomessakin kummasti alkaneet autot, koulut ja roskakatokset leimahdella tuleen.
- MVtaukki
Ja sinä kannat jo maailman turhimman lässyttäjän epävirallista titteliä.
- Faktaa-eikä-satua
MVtaukki kirjoitti:
Ja sinä kannat jo maailman turhimman lässyttäjän epävirallista titteliä.
Häh!Mv? Dagens Nyheter paremminkin!
- NähtyOnFH16
MVtaukki kirjoitti:
Ja sinä kannat jo maailman turhimman lässyttäjän epävirallista titteliä.
Tuolla vastauksella sinä osoitit kyllä älykkyytesi. MV jutut voi jättää omaan arvoonsa, mutta Dagens Nyheter kirjoittaa kyllä ihan asiaa. Ei ole mikään Iltalehti tai Iltasanomat. Kaikista paras kun käy itse paikan päällä niin voi hieman silmät aueta.
- MVprofessori
Laura Huhtasaari pressaksi. Saadaan matut ulos ja rajat kiinni.
- kaikestaälytön
Maahaanmuutto tulee euroopassa tyrehtymään seuraavan 10 vuoden aikana , katotaanpa vaan ja jos Haavistosta tulee pressa, nain isääni sinä päiväna.
- KiimainenSoffapottu
Prsedenttiehdokkaiden tenteistä mieleen jäi tosiaan toimittaja Kirsin sääret ja lyhyvenlyhvi hameenhelma. Samalla tavalla jännittää vilauttaako SusannaPuoliseiska etuveitikkaansa.
Susanna muuten lupasi näyttää tissit jos puoliSeitsemän saa yli 700T katsojaa. Nyt ollaan jo lähellä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081676Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1001606Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä971520Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541398Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341363Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48897Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115883Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii437870Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai291830Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347815