Voinko käyttää HPn kannettavassa vanhaa laturia?
Uuden laturin watti määrä on 45w, jännite 19,5v ja virta 2,31A
Vanhan laturin watti määrä on 65w, jännite 18,5v ja virta 3,5A
Mäkeissähän pystyy käyttämään kaikkia latureita ja kone tunnistaa ne, mutta miten näiden "normaaleiden" koneiden kanssa on?
HP:n 45w virtalähteen korvaaminen 65w?
HPpoweri
1
1486
Vastaukset
Voit käyttää kaikissa HP:n koneissa, jos vain pistoke on sama.
Jos wattimäärä on alkuperäistä pienempi, voi tosin tulla vaikeuksia: virtalähde kuumenee ja ei välttämättä jaksa sekä ladata akkua että käyttää tehokäytössä olevaa konetta yhtaikaa, joten tätä ei suositella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 906352
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303803törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283170Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701726- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859