näyttää tältä
https://mvlehti.net/2018/01/16/turvapaikanhakijajengi-pahoinpiteli-ja-ryosti-97-vuotiaan-naisen/
Näitä laittomasti maassa olevia matuja on jo paljon Suomessakin. Myös laillisesti maassa olevat maahantunkeutujat eli ne paperittomina (eli paperinsa hävittäneet) tulleet, jotka on kuitenkin jonkin tekosyyn takia tänne sijoitettu, tulevat useiden tukirahojen noston lisäksi tulevat aivan varmasti tätä tekemään. Koska jihad ja allah akbar.
Suomen tulevaisuus
2
53
Vastaukset
- suomituhoutuu
Paljonko laittomasti maassa olevia ulkomaalaisia on Kajaanissa?
Varmaankin kymmeniä. Pääosa heistä toimii harmaana työvoimana etniset taustat omaavissa yrityksissä.
Ruotsissa tilanne on tosiaan karannut käsistä aikoja sitten ja laittomien maassa oleilevien suurien määrien takia he eivät pysty työllistymään vaan hankkivat elantonsa täysin rikollisin keinoin, esim. vanhuksia ryöstelemällä, huume- ja varastetun tavaran kaupalla.
Ruotsissa tuomitut rikolliset voidaan esitellä ennakkoehkäisevästi kasvokuvineen median sivuilla, EU-suomessa yleensä ei. Tilanteeseen pitäisi saada muutos.
Esimerkkitapaus:
https://samnytt.se/har-ar-invandrarganget-som-misshandlade-och-ranade-97-ariga-elsa/ - hävittäjähankinnat
17.8.2016
https://yle.fi/uutiset/3-9102608
Ruotsissa on jälleen viime yönä sytytetty autoja tuleen muun muassa Malmössä. Kesän aikana noin 300 autoa on poltettu eri puolilla Ruotsia, pääosin ongelma-lähiöissä.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005518834.html
Sydsvenskan selvitti elokuussa 2016, kuinka helposti käsikranaatin saa Malmössä hankittua. Apuna oli henkilö, jolla oli käsitys siitä, missä käsikranaatteja liikkuu. Kaikki kävi lopulta kymmenessä minuutissa: käsikranaatteja pimeästi myyvä henkilö vastsi toimittajan viestiin nopeasti ja lupasi toimittaa kranaatin vielä samana päivänä. Hinta on 1 200 kruunua, eli reilut 120 euroa.
17.1.2018
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005528805.html
Malmön Rosengårdin kaupunginosassa sijaitsevan poliisiaseman lähellä on tapahtunut räjähdys, kertovat useat ruotsalaismediat.
Räjähdys tapahtui paikallista aikaa hieman kello 21:n jälkeen keskiviikkona.
Ruotsin yleisradioyhtiön SVT:n mukaan pamaus oli niin voimakas, että se kuului suuressa osassa Malmön kaupunkia. SVT:lle puhuneet asukkaat kertoivat ikkunoiden tärisseen räjähdyksen voimasta.
SVT:n tietojen mukaan poliisi epäilee, että poliisiaseman läheistä pysäköintialuetta kohti heitettiin käsikranaatti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16712601
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525446Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454710Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493679Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392778Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1201935Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1101696Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1071533Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361471