Onko ketään kellä olisi sijoitusmökkiä himoksen alueella. Jos, onko kohtuu tuotto, millä sijainnilla paras, onko kehitystä tapahtunut ymym... jos suunnitelmissa ostaa esim 150-200te mökki alueelta. omistan joitakin sijoituskohteita ja mieli tekisi Himokselle sen kehittyvyyden takia....
KANNATTAAKO SIJOITTAA HIMOKSELLE?
8
2967
Vastaukset
- Himokselleko
Samaa mietin. Alueella on valtavan paljon myytäviä asuntoja, mistä se kertoo?
- kivitalotkeskustassa
Itse en sijoittaisi siihen persereikään yhtään mitään.
- sijjoitukset
Hm. Mikset sijoittaisi Himokselle? Etäisyydet Tre ja Hki kohtuulliset. Maisemat kauniit ja alue vissiin aktiivinen. Ja taloudessakin mahdollisesti nousua luvassa, jolloin tuollaiset kohteet kasvavat paremnmin arvoa.
Se, että kasvaako sitten tarpeeksi tietyllä aikavälillä on eri juttu.
Varmasti löytyy parempiakin sijoituskohteita. Mutta lottovoittojen arvontanumerot ilmoitetaan valitetavasti aina jälkikäteen. - sijjoitukset
Ketju vissiin kuluu talous-puolelle..
- Talousneuvos
Himos on jo täynnä. Nyt kannattaa sijoittaa Sappeelle. Siellä on porukkaa kun pipoa ja sama homma näyttää jatkuvan tulevaisuudessakin!
- Jamppa007
Itselläni on vuokramökki Himokselle ja on ympäri vuoden vuokrattu, sillä tapahtumia on paljon ja myös kaikki kesän viikonloput ovat vuokrattu. Tuotto reilu 7% vaikka satunnaisesti käytän myös itse. Varmista, että kävelyetäisyydellä Himos areenasta ja länsi-rinteistä.
- Jamppa007
Kun aikoinaan tutkin eri hiihtokeskusten vuokratuottoja, niin Himos oli ainut järkevä paikka. Tosin on Himoksellakin todella hiljaisia vuokramökkejä, joten laatua pitää olla myös sisustuksen kanssa
- NumBall33
Himos kannattaa, jos tuodaan Muurmannin dievuskoita pataljoona
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain29811808Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-14111013Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2406323Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2185172Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1643646- 1743538
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin502473Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3291980Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov111817Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171705