Äänestä Paavo Väyrystä. Ei siitä ehkä pressaa tule, mutta Sipilä, tuo AKTIIVIKYYKYTTÄJÄ LÄHTEE kun se joutuu puolueessa hankalaan tilanteeseen.
Väyrynen tulee Sipilä lähtee
6
161
Vastaukset
- Toinenkierrosolisihyvä
Toinen kierros olisi hyvä.
Ettei ihan mentäisi niinko Pohjois-Koreassa tai Putinlandiassa. - Ekana.äänestyspaikalla
Väyrynen sai ääneni.
- Käytäkortsua
Kaikki 50 täyttääneet tietää minkälainen tyyppi Paavo on ja harvassa on kannattajat.
- törkeää-riistopolitiikaa
Kokoomuksen ja keskustan politiikka on ollu röyhkeetä riisto-politiikaa,
itteleen herrat ovat nostaneet palkojaan tuhasia euroja jopa kymmeniä tuhansia,
eläkeläisten, työttömien ja pienipalkkaisten työntekijöitten kustannuksella,
nyt kaiken huipuksi ne ottavat työttömyyspäivärhatki pois jos eivät ihmiset pääse töihin,
MENISHÄN ihmiset töihin jos olis työpaikkoja,
ovatko Sipilä, Orpo ja muutki riistopoiliikan tekijät oikeesti hulluja,
nehän pitäs kärrätä mielisairaalaan,
suomen kansa ei kaipaa hulluja politikkoja,
potkut jokaiselle päättäjälle joka ei tajua että kaikkien täällä pitää tulla toimeen,
päättäjät on sitä varten että ne rakentavat yhteiskunnan niin että ihmisille tulee työpaikkoja,
Kekkonen oli suomen paras presidentti,
se pisti heti hätätila hallituksen pystyyn ku oli muutama työtön suomessa,
Kekkonen oikeesti välitti oman kansan toimeentulosta,
Sipilä ja orpo ja te muut
politikot olette sitä varten että suomeen rakentuu monipuolinen teollisuus ja jokaiselle kansalaiselle vakituiset työpaikat,
loettakaa oma ahneus teillä on velvollisuus hoitaa hommanne niin että koko suomen kansa tulee toimeen omalla työllään,
ORJA-TYÖ suomessa pitää kieltää,
päättäjät pistää vankilaan jos tekevät riistopolitiikkaa noin röyhkeesti,
sipilä , orpo ja muut päättäjät on unhtaneet v e l v o l l i s u u t e n s a ja tehtävänsä,
ja sen miksi ne on kansa äänestäny eduskuntaan,- Hyvä.hallitus.meillä
Orpo on suosituin politikko eikä Sipilä paljon hänestä jää.
- Paavo.ymmärrystä.vaille
Eikö Väyrynen tuossa iässä tajua menettäneensä pelinsä, uuden puolueen rakentelu jää onnettomaksi.
Pienistä puolueista rkp, vasemmistoliitto tulevat jatkossakin pysymään puolueina, muitten pien puolueinen jatko pitemmän päälle on arveluttavaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse353985SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2633925Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1343471Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky873460Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222317Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv341833Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575591708- 371640
- 321521
- 931485