Miten voi olla selvinpäin onnellinen? Onko kellään antaa selkeitä ohjeita? Ei meinaan terveellinen elämä ja opiskeluun panostus tunnu ainakaa auttavan. Oon tyttö ja käyn lukiota neljätä vuotta.
Kysympä vaan
en-nauti-tästä
4
50
Vastaukset
Yritä löytää jokin itseäsi kiinnostava harrastus. Ei siis välttämättä, että menet jonnekin säännöllisesti harrastamaan, vaan myös jokin puuhailu kotona tahi kaupungilla/metsässä on myös oikein hyvä.
- en-nauti-tästä
Joo, kunhan keksisin jotain. Yleensä vaan ikävästi menee kiinnostus. Ja raha luonnollisesti on vähän ongelma.
- andrukela
Pullojen keräily on harrastus, jossa tienaa rahaa sen menettämisen sijaan. Sain 5,3€ tällä viikolla pelkästään poimimalla kaikki koulussa ja kotimatkalla näkemäni aarteet.
- AJ.J
Eihän ihmisen vielä tuossa iässä tarvitse olla onnellinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101054
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82784Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat261570Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede15563- 65531
- 92499
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 24447
- 47417
- 30406