Uudehko siisti ruokapaikka ratikkamatkan päässä

Taas tuli ajeltua ratikoilla sinne tänne uudenvuoden tienoilla. On uusia ratikoita muutama liikenteessä. Hiljaisia, siistejä kulkuneuvoja. Mutta ei sitä vanhanajan tunnelmaa. Kohta on viimeiset ajat kolistella niillä vanhemmilla vaunuilla. Ihan hyvä kyyti niilläkin.
Niin siis käytiin ostamasssa jotain suupalaa ym. Koplin linjan Angerja- pysäkin viereisestä Maxima- kaupasta. Edellinen pysäkki taisi olla takaisin ratikkakartalle palannut Kulli...hymyillytti.
Ostosten jälkeen poikettiin siinä vieressä olleeseen Willa Kohvik kahvio- ravintolaan. Sisustus yllätti, siihen oli panostettu. Kuka söi mitäkin. Keittoa, sikaa ym. Maukkaat ja asialliset olivat annokset. Todettiin että pitää tulla uudestaan.

0

337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Onko kaivattusi ulkonäkö

        tarpeeksi miellyttävä? 🥕
        Ikävä
        81
        1426
      2. Toivotko koskaan mies...

        Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
        Ikävä
        112
        1355
      3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

        Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
        Maailman menoa
        24
        1101
      4. Svty paska työpaikka

        Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
        Suomussalmi
        23
        1034
      5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

        Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
        Ikävä
        114
        888
      6. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

        Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
        Intohimo
        46
        878
      7. Onko viisikko aktivoitunut

        Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
        Seinäjoki
        18
        816
      8. Olisit voinut olla...

        ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
        Ikävä
        65
        787
      9. Olet ihana mies

        Mun söpöliini 🙊😘
        Ikävä
        40
        677
      10. YT skoda Transtech

        Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
        Kajaani
        73
        665
      Aihe