Minkä takia valtamedia toimii yhtenä suurena Niinistön lobbaajana ja puhuu hänestä kansan suosikkina ja automaattisena voittajana, joka voittaa ensimmäisellä kierroksella? Kuinka moni presidentti on voittanut vaalit kaksikierroksisten vaalien aikana ensimmäisellä kierroksella??? Samaan aikaan valtamedia pyrkii olemaan hissukseen Huhtasaaren valtavasta suosiosta ja yritetään kaikin keinoin saada hänet näyttämään huonolta. Sen sijaan, että puhuttaisiin Huhtasaaren vahvuuksista ja miten hänen nimensä pomppaa esiin vaalikoneissa yms. kansan suosikkina, hänestä käytetään nimitystä "inhokki, jota kukaan ei halua äänestää" ja sellaisena häntä kohdellaan vaalihaastatteluissa ja tenteissä. Ei anneta vastata, huudetaan päälle, toimittelijat nostaa omat näkemyksensä presidenttiehdokkaan näkemyksiä tärkeämmiksi ja vielä vänkätään vihailme naamalla. Noloa.
Mediat tekee "galluppejaan" turhan villisti omien laskutapojensa mukaisesti, jotta Niinistö saadaan näyttämään "voittajalta". Juuri Niinistön kannatusluvut vaihtelee aika rajusti, kun esim. Huhtasaaresta annetaan lähes identtisiä lukuja, jotka ei vastaa medioissa esiintullutta suosiota. Kovasti kyllä yritetään peitellä Huhtasaaren suosiota, mutta kyllä kansan ääni kuuluu muutenkin.
Mikä Suomea vaivaa? Onko mädätyksen hapanimelä suolensisältö niin suosittua herkkua nykyään? Jos tällainen touhu todellakin jatkuu, niin toivon, että Putin valtaa Suomen ja ihan helvetin äkkiä. Eihän tällaista kestä erkkikään.
Kävin muuten antamassa ennakkoäänestyksessä ääneni. Lappuun lävähti numero 5.
Huhtasaari kansan suosikki - media lobbaa Saulia
4
199
Vastaukset
- TässäLyhytSelitys
Valta- eli valhemedia on suvakkieliitin hallussa eli on vahvasti suomalaisvastaista. Siksi se luonnollisesti inhoaa ainoaa johdonmukaisesti omaa maataan, kansaansa, kulttuuriaan ja kieltään puolustavaa presidenttiehdokasta.
- ViisasValitseeVitosen
Eliitin propagandakoneisto nimeltään "valtamedia" on paniikissa!
Pitkästä aikaa on nyt ns. nukkuvillekin tarjolla oikea vaihtoehto, nimittäin Laura n:o 5
#Alpakkamedia lähti epätoivoiseen kampanjaan kertomalla, että Väyrysen kannatus olisi kovassa nousussa, jotta kansallismielisten äänet saataisiin hajautettua kahteen merkityksettömään osaan.
Älkää menkö halpaan! Keskittäkää äänet Lauralle!
Sulkekaa korvanne eliitin manipulointiyrityksille ja äänestäkää Lauraa n:o 5
Otetaan Suomi Takaisin. Laura-ilmiö on tosiasia. Katso twitteristä #LauraI - rähmämedia
Etelän media täysin rähmällään Niinistön edessä.
Muut ehdokkaat eivät tunnu olevan samalla viivalla lainkaan.
Niinistöä kohdellaan silkkihansikkain ja jälkiarviot ovat pelkkää suitsusta. - Bror-Erik1974odin-1Ac
Just joo,tyypillistä huhtasaarelaista feminismiä edustavat edellä esiintyneet `kansallismieliset` henkilöt totuuden vierestä varmasti lausuen. Eiks jeh? -Miksi muuten persujen brysselinherra punaposki-Jussi vaikenee ja jättää perussuomalaiset feministit Laura Huhtasaaren omaksi häpeäksi? :)))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1745008- 151620
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621595Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211451Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91283Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931046Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit481036Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297932- 181901
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279757