Kultahietikko vs Sunny Beach?

Sandysun

Sunny Beachillä on tullut käytyä muutaman kerran. Golden Sands kiinnostaisi myös, ajankohtana toukokuun loppu tai syyskuu.
Kohteiden plussat ja miinukset mielestäsi?

5

2016

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bulebulee

      olen käynyt sekä sunny beachilla ja kultahietikolla en tykännyt kultahietikosta kun se on niin pieni paikka .mielummin menisin sunny beachille.

    • nazdrave

      Kyllä se Kultahietikko on ihan tarpeeksi iso rantakohde. Makuasioita, mutta itse pidän sitä miellyttävämpänä paikkana kuin Sunny Beachia. -On vehreämpi, eikä niin hotelli-peltomainen kun sisältää vähän korkeuserojakin. Lisäksi Varnan kaupunki lähellä. On mukava kesä-stadi. No on toki Sunnylla Nessebarin läheisyys plussaa. -Hintataso molemmissa osapuilleen sama, kuitenkin suomalaisittain hyvinkin edullinen. Itse suosin enemmän etelä-rannikon pieniä rantakohteita kuin kyseisiä "baari-helvettejä". Myös Baltchik on ihan kiva paikka. -Alkukesästä suuntaan kuitenkin muutamaksi viikoksi Sozopoliin.

    • annukka5

      Molemmissa olleena pidan enemmän kultahietikosta.Riippuu haetko matkaltasi bailausta ja yöelämää.Sunnybeach isompi alueena mutta tuliaiset hupparit ,t-paidat,laukut sun muut molemmissa hyvälaatuisia ja kestäviä kun peset oikein.toukokuun loppupuoli hyvä aika matkustaa.Olen ollut maassa 12 kertaa.

    • Sandysun

      Mielenkiintoisia näkemyksiä, kiitos. Näillä näkymin kohteena tällä kertaa Golden Sands, ajankohta kesäkuun eka viikko. En ole vielä varannut matkaa, täältäkin luen vielä näkemyksiänne ennen lopullista päätöksen tekoa. :)

    • Anonyymi

      Kokaiini hyvää, hinta 60€/g turistille. Kiinni jääminen ei kannata, tulee heti pari vuotta linnaa grammasta. Mutta tuntematon löytää 10 minuutissa, ei ollut huijausta. Huonon pirin sain ilman, palauttivat rahat, annoin hurreille yökerhossa, ja kovasti tykkäsivät..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      87
      1400
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      997
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      374
      834
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      153
      804
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      717
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      611
    Aihe