Papalla oli nuorempana kakstahtinen Kawasaki 750 , sitä kuulemma kutsuttiin leskentekijäksi. Naapurilla on iso Hondan matkapyörä, sitä GoldWingiä kutsutaan homosohvaksi, ei kai kaikki niillä ajavat homoja ole vaikka suurin osa onkin?
Leskentekijä ja homosohva
9
898
Vastaukset
- Jutustelija1
Kilokyykkyjä joilla itse ajan asfaltilla kutsutaan "muoviluodeiksi".
Nimityksessä ontuu se että kilokyykyt jos mitkä taittuu mutkaan niin kuin motoristin mieli. Luotihan tekniikan viimeisimpiä ihmeitä lukuun ottamatta menee usein suoraan. - BMWPekkapapparainen
Liikanimillä on jonkinasteinen yhteys laitteeseen. Aikalaisekseen Kawa oli rungon ajo-ominaisuuksien vuoksi vaikea ajettava kun moottori antoi nopeasti huipputehon. Wingi on sohva, koska se on kaikin puolin mukava kuin amerikanauto. Alunperin oli pitkälti Hondan USA osaston hahmottelema. Homo liittynee makeisiin väreihin, joskus pastelleja.
- Anonyymi
kawan runko oli niin kevyt tehoon nähden, niin kaksi päällä nosti etupyörää kiihrytäessä viellä sadan nopeudessa,
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kawan runko oli niin kevyt tehoon nähden, niin kaksi päällä nosti etupyörää kiihrytäessä viellä sadan nopeudessa,
Lyhyt akseliväli, keulii helposti.
Valtaosalle pyöristä on kehittynyt lempinimiä, HD (Harley-Davidson) =pultti/mutterilinko, Triumph englannista= öljynlevitin, 1300 kawa=möhkö, norsu-kava, XS650 YAMAHA = Tutina, jytä-jammu jne... Suomalaisilla motoristeilla on hyvä mielikuvitus ja nimistä voi lukea pyörän ominaisuuksia...
- Anonyymi
Kyykkyhomopyörää homompaa laitetta ei olekaan, anus ja suu ovat antoasennossa ajaessa. Endurohomopyörällä ajavat taas tykkäävät kakkaleikeistä ja siitä, että rapa roiskuu. Harrikkahomopyöräilijät ovat nahkaliiveissään ja porukoissaan pyöriviä poikakerholaisia, joille makkara maistuu. Customhomopyöräilijät ovat oma lukunsa, joista e aina ota selvää, voi siellä olla heterokin välissä tai sitten kaikki käy. Polkuhomopyöräilijät kireissä puvuissaan eivät ole enää edes homoja, satula ja kireä puku ovat jauhaneet pallit toimimattomiksi. Henkilöhomoautoilijat ovat pahimpia, koska autossa on tilaa ja säänsuojaa yllin kyllin homostella.
- Anonyymi
Sulle näyttää toi homostelu olevan tärkein juttu?
- Anonyymi
Ihanaa ottaa kalua sisään taka-aukkoon ja vielä ihanampaa ottaa kahta.
- Anonyymi
Vuonna 2008 silloinen tyttöystävä sai A1 kortin ja silloin kuulin ensimmäisen kerran sanan "omenapora" joka ilmeisesti tarkoitta kyykkypyörää. En ole sen jälkeen kuullut mutta kuuklella löytyi moto-orgista että tarkoittaa kyykkypyörää.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle222828Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A101942Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.531787Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671779Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell971703Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1211684Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.701450Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001245Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta121208Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311198