Yhtenäisen ja korkeatasoisen toiminnan takaamiseksi yrityksen kaikki pienautot ovat Suomessa samanlaisia ja ulkonäöltään tyylikkäästi erottuvia. Tarkan harkinnan ja kilpailutuksen jälkeen autoiksi päätettiin hankkia Toyota Prius -hybriditila-autot. Hybridimallit ovat keskeinen osa Toyotan henkilöautomyyntiä Suomessakin: vuonna 2017 noin 48 % uusista Toyota-henkilöautoista oli hybridejä. Valmistajan yli 20 vuoden ja yli 10 miljoonan auton kokemus tästä voimanlähdetyypistä on vakuuttava.
http://www.tuulilasi.fi/uutiset/cabonline-finland-hankkii-160-toyota-prius-hybridia-takseikseen
Muutama Toyota taksi
12
243
Vastaukset
- Hurjamäärä
Ilmankos se tuo käytössäni oleva Bisnode Marketingin reaaliaikainen ensirekisteröintitilasto näyttää jo nyt, että tässä tammikuussa on rekisteröity 2400 toyotan henkilöautoa.
- SeOnSiinäSe
Siinäpä totuus.
”Päädyimme tässä merkittävässä päätöksessä Toyota Prius -malliin, koska auto on laadukas ja huoltokulut ovat edulliset. Lisäksi se kuluttaa vähän. Autoon mahtuu hyvin kuusi asiakasta, mistä on etua erityisesti koulukyydeissä ja tietysti myös isommille perheille ja kaveriporukoille”, - kallisdiesel
Analyysi paljastaa järkyttävän totuuden dieselmoottoreista: Hajoavat jopa kolme kertaa bensamalleja todennäköisemmin
https://www.mtv.fi/lifestyle/autot/artikkeli/analyysi-paljastaa-jarkyttavan-totuuden-dieselmoottoreista-hajoavat-jopa-kolme-kertaa-bensamalleja-todennakoisemmin/6741520#gs.nSnCm68Kyllä dieselit on sitten luotettavia !
Komeet prosentit!
Alfa Romeo, 47 %
Land Rover, 41 %
Mitsubishi, 36 %
Saab, 33%
Mazda, 33%
Kia, 29 %
Mercedes, 27 %
auxhall, 26 %
Mini, 26 %
Audi, 26 %
- Siitäonkysymys
Kilpailun vapauduttua on painettava kyytien hinta alas ja se onnistuu vain Priuksilla, joiden kulut ovat todella pienet. Tässä on juuri siitä kysymys.
- pysyy.yrittäjä.hoikkana
Kympillä kun vie asiakkaan 5 kilometrin päähän, niin kyllä siinä on leipä kapea.
- MeluaJaPaskatPenkit
Ja samalla kyydin laatu laskee kurjuuden tasolle.
- HolistiOnOnneton
Seuraava askel on tuk-tuk.
- Nipponkippon
Joo. Thaimaassa molemmat ovat hyvin suosittuja. Käytännössä kaikki taksit on Tojotia.
Kysyin kuskilta miksi. Vastaus oli että on niin halpa että pystyy ostamaan ja saa pienillä kuukausierillä. Mutta sama ei päde täällä.
- Suhari
Kun aamulla vituttaa herätä ratin taakse niin onko siitä vielä pakko jatkaa kidutusta?
- Ratin_takaa
Näissä hommissa auto on työkalu. Sama kuin raudoilla siirrettäisiin takakaisin kesätöihin.
- Ratin_takaa
Raksoilla siirryttäisiin takaisin vasaroihin. (puhelin korjasi hienosti)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle253140Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122289Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.722168Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1051941Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761623Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥421439Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta161355Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001285- 1141130
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151096