Mökkimatka

Hamsutyttö

Moi! Mulla on yksi n. 2kk Talvikko. Kesällä mökille (matka n. 500km) ja mökille ostetaan muovinen duna. Hamsu tällä hetkellä kotona asuu terrassa, niin onko mahdollista siirtää hamsu noin 2 viikoksi kesällä dunaan? Ja missä pitäisi kuljettaa? Onko oma pieni koppa vai kuljetetaanko dunassa yms? Kokemuksia ja kiitos vastauksista etukäteen.

3

364

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Zedä

      Pienessä kuljetuskopassa jossa on kuiviketta ja pesämateriaalia tarpeeksi piiloutumiseen. Liian iso häkki ja painavat mahdollisesti kaatuvat esineet on matkustaessa vaarallisia. Hyvin voi kuljettaa, tarjolle vaan vesipitoisia kasviksia matkan ajaksi koska vesikuppia ei kannata laittaa, paitsi tauoilla sen voi tarjota.

      • Hamsutyttö

        Entä jos "suurehkoa" kuljetuskoppaa ei ole vaan ihan pieni?


      • Hamsutyttö

        Koppa on 20×15×13,5cm


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      102
      7742
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      131
      3113
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      160
      1991
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      78
      1760
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      146
      1632
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      180
      1577
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      133
      1234
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      80
      914
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      50
      834
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      804
    Aihe