Moi! Mulla on yksi n. 2kk Talvikko. Kesällä mökille (matka n. 500km) ja mökille ostetaan muovinen duna. Hamsu tällä hetkellä kotona asuu terrassa, niin onko mahdollista siirtää hamsu noin 2 viikoksi kesällä dunaan? Ja missä pitäisi kuljettaa? Onko oma pieni koppa vai kuljetetaanko dunassa yms? Kokemuksia ja kiitos vastauksista etukäteen.
Mökkimatka
Hamsutyttö
3
345
Vastaukset
- Zedä
Pienessä kuljetuskopassa jossa on kuiviketta ja pesämateriaalia tarpeeksi piiloutumiseen. Liian iso häkki ja painavat mahdollisesti kaatuvat esineet on matkustaessa vaarallisia. Hyvin voi kuljettaa, tarjolle vaan vesipitoisia kasviksia matkan ajaksi koska vesikuppia ei kannata laittaa, paitsi tauoilla sen voi tarjota.
- Hamsutyttö
Entä jos "suurehkoa" kuljetuskoppaa ei ole vaan ihan pieni?
- Hamsutyttö
Koppa on 20×15×13,5cm
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1134747Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1834479Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1161908- 4031691
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331462Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61179Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3671172- 741100
- 741045
- 92988