Perusturvalautakunnan kiemurat

HotDoc

Perusturvalautakunnan kiemuroista voi päätellä, että lautakunnan jäsenen on nautittava viranhaltijoiden luottamusta. Perusturvalautakunta hyväksyi Willmanin oikaisuvaatimuksen vanhusten palvelutarpeen mittarista ja seuraavassa kokouksessa yksimielisesti hylkäsi oikaisuvaatimuksen. Edellisessä kokouksessa oli tapahtunut muotovirhe ja vaatimus käsiteltiin uudelleen. Niin se mieli muuttuu. Painostettiinko lautakuntaa erottamisella, vai eivätkö ensimmäisellä kerralla "ymmärtäneet" asiaa.

7

2203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vv135

      Painostettiin sähköpostilla ja puhutteluilla. Olin läsnä yhdessä sellaisessa tilanteessa. Jos nimellä kirjoitan niin joudun ulos puolueesta.

      • 66wiag

        Miten voi kaksi hoitajataustaista naista kääntää niin takkia, että unohtavat eettisyyden ja potilaan parhaaksi toimimisen. Miten kehtaavat enää toimia perusturvalautakunnassa.


    • Prkl7

      Pelottelu on siirtynyt terveyskeskuksen puolelle. Siellä kehotetaan oikein sähköpostilla pitämään suut kiinni epäkohdista. Jos puhut, joudut puhutteluun jossa konsultti johtaa puhetta ja johtoporras grillaa voimiensa tunnossa. Olisikohan se malli tullut kunnan puolelta?

      • Pk55

        Kyllä kylillä näistä puhutaan. Jos asioita ei käsitellä vaan ne painetaan villasella niin se alkaa näkyä työilmapiirissä. Nyt jo näkee työntekijöiden naamasta, että asiat ovat tosi huonosti. Omaisena olen yrittänyt vaikuttaa, mutta se ei auta, kun johto ei ota kantaa mihinkään.


      • HotDoc

        Jos tälläisiä sähköposteja on lähetetty, ne ovat viranhaltijan ilmausuvapauden vastaisia ja siinä mielessä laittomia. Tuollaisiin lestadiolaistyyppisiin puhdistuskokouksiin voi ottaa luottamusmiehen mukaan.


    • iijoenkäkkis

      haukottelen makeasti . . .

    • uteliassswe

      kerro lisää alkoi kiinnostamaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      170
      6824
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4582
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      35
      3853
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      67
      3135
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1925
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1656
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1640
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1553
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1419
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1197
    Aihe