Kokemuksia Lohjan/Vihdin lastensuojelusta?

mankelissa

Onko kenelläkään omakohtaisia kokemuksia, miten esimerkiksi Lohjan tai Vihdin lastensuojelu toimivat? Onko työntekijöitä, joita olisi asetettu esim. syytteeseen tai jotka olisivat saaneet huomautuksia toiminnastaan? Millä tavalla vääristeltyjä kirjauksia Lohjan lastensuojelu on kohdallasi tehnyt tai ovatko he toimineet yhdessä terveydenhuollon kanssa mustamaalaamistarkoituksessa asiakirjojasi väärentäen? Oletko sinä/onko lapsesi joutunut "pakkohoitoon" johonkin lastensuojelun ennalta päättämään laitokseen huostaanotolla uhkaamisen/ muun painostuksen alla? Miten olet selvinnyt kokemastasi? Oletko saanut lapsesi takaisin, mikäli huostaanotto on tehty? Neuvottiinko sinua laillisissa oikeuksissasi? Onko sinusta tehty perättömiä lastensuojeluilmoituksia Lohjalla/Vihdissä ja jos on, miten toimit? Mistä olet saanut apua vai oletko saanut lainkaan?

3

1714

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaikkineon

      hulluja narsisteja; lapsen tarkoitushakuisia vieraannuttaja "viranomaisia"; prerättömin selvityksin, lausumin lapsen olosuhteista-

      • mankelissa

        Tottakai he ovat juuri sitä, mitä sanot, mutta kysymys koski Lohjan ja Vihdin aluetta. Onko HOL tosiaan ainoa bio-vanhempien puolesta puhuja Leeni Ikosen lisäksi tässä maassa? Asianajajia ei tunnu kiinnostavan..Ehkäpä varaan liput Islantiin,sieltä löytyy meitä muitakin pakoon lähteneitä. Meitä on nimittäin vainottu jo kymmenen vuotta. ! 10 vuotta! Esikoiseni he saivat,kuopusta yrittävät yhä-ette tule onnistumaan, terveiset vain kummankin kaupungin päättäjille.. Kasokaas,te pikku-nilviäiset siellä sossupalleillanne:
        toisilla on suhteita ja toisilla ei-minulla sattuu olemaan lämpimät välit myös eduskuntaan ja eräisiin kunta-tason päättäjiin.
        Palaamme jälleen asiaan.
        Toivon kovasti voimia jokaiselle lasun hampaisiin joutuneelle, älkää luovuttako!


    • autaastrologisielusiskoa

      Ainakin siellä on eräs sijaisvanhempi, jolla on kaverina entinen sijaisvanhempi = sielunsisko ja kyselee astrologilta netistä neuvoja. Sijaisvanhempi rakastaa konjakkia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      2024
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      102
      1835
    3. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1629
    4. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      61
      1484
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      33
      1172
    6. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1093
    7. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      76
      1077
    8. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      1073
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      1056
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      1003
    Aihe