laittomia irtisanomisia

vuokrasuhde

nastolassa harrastetaan taas laitonta asunnon vuokrasuhteen purkua. lahdentalot nykyisin moreeniraitti 4 lahden asunnot.
purkamisperuste:
olette saanut varoituksen toistuvasta häirinnästä. olette sähköpostiviesteissänne toistuvasti tehnyt häiriöilmoituksia kanssanne samassa kiinteistössä asuvista asukkaista. ilmoitukset on edelleen todettu perättömiksi.
pitää paikkansa rikosilmoitukset ja todella aiheellisesti tehty. kiva nähdä talon asukkaiden kertomukset käräjillä. perustuuko valehteluun käräjillä. näin eräässä toisessa tapauksessa. jopa väärät henkilöt esiintyi asianomistajina. läpi meni valahtelu käräjillä huomautuksista huolimatta. kumma juttu. poliisi ei ole ruvennut esitutkitaan rikosilmoituksissa. häiriköt pystyvät näyttämään jopa video/stil kuvaa huoneeni seinälle. miten se on mahdollista? kolme viikkoa aikaa asunnon tyhjentämiseen 15.2.2018. irtisanomisaika kuusikuukautta. mekoista lain rikkomista. isännöitsijä tia koivusen pitäisi perehtyä lakiin tarkemmin. mitä häiriöihin kotirauhan rikkomiseen tulee. se on kohdistunut suoraan minun kotirauhaani. ei minun asunnosta muualle. asunto ei ole tyhjä 15.2.2018. asia selvitetään käräjillä. tässä asiassa on tapahtunut paljon rikosta vuosien aikana. poliisikin tehnyt urakalla törkeää virkavirhettä jatkettuna oikein. katsellaan asian etenemistä. kuka talon omistaa? lahti vai virolaiset ym?

0

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

        ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
        Maailman menoa
        172
        4980
      2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

        SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
        Maailman menoa
        62
        1575
      3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

        Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
        Kokkola
        12
        1559
      4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

        Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
        Ikävä
        121
        1431
      5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

        Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
        Tv-sarjat
        9
        1213
      6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

        Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
        Lappajärvi
        93
        1046
      7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

        Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
        Maailman menoa
        45
        1005
      8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

        Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
        Maailman menoa
        297
        932
      9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

        Keskustapuolue meni jo...
        Maailman menoa
        171
        875
      10. Hinduille tiedoksi

        USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
        Hindulaisuus
        279
        747
      Aihe