Tai ei ihan tuliterä mutta vähän ajettu.
Vaikuttaa hyvältä.Polttoainemittari ei tunnu vajuvan lainkaan, on vähäruokainen.
Katsotaan kuinka kestää. Vaihdoin siis aven farmari-ocuun. 1.6 dsl
Uusi auto tuli
17
1238
Vastaukset
- lpplll
Kuluttaa talvella 6ltr. kesällä n. 5ltr. alimmillaan maantiellä 3.9ltr.
Kannattaa alkaa odotteleen 10 000 km paikkeilla remontteja. Häkäventtiili menee uusiksi 30 000km paikkeilla. Kallis remppa noin 1000 eur.
Se sotkailo loppuu jo tuossa 10 000 km paikkeilla. - Pohjoist
Mikä sai Kölen vaihtamaan merkkiä? Olikohan hyvitys parempi vaihdossa skodaan
- TheKöle
Ei mikään.... Köle on pitkästä aikaa joutunut trollauksen kohteeksi....
Sama vanha 2012 Avensis käy, kukkuu ja voi oikein hyvin....
T. TheKöle
- Ocu1.8TSI.132kWWebasto
skeidalla ongelmat alkavatkin tuossa 3000km paikkeilla. mittaristo loistaa kuin joulukuusi ja ruostuu vuodessa puhki. siinä pääsee itku kun alat hitsaamaan räntäsateessa.
skodat todellakin ruostuvat vuodessa puhki ja kantavilta rakenteilta. ei kannata kolaria ajaa, läpeensä mätä kori ei suojaa kolarissa.
- HolistiPanikoiToyotaa
Holisti yrittää taas kääntää Toyotan ongelmaa muille ja oikein kahden nimimerkin ja viestin avulla ja tietysti omia peukutuksia perään. Kuinka tyhmäksi muita luulet jos kuvittelet että tuollainen menee läpi?
- avettaja
Kirjoitusvirheitä. Ei voi olla alkup kirjoitelma?
- ajamisenTuskaa
Tuollainen autohan on vain pelkkä tuhnu!
- 20244
Tässä on ilmeisesti eräs nimimerkin anastaja liikkeellä - on tapahtunut aikaisemminkin.
Ei ole TheKölen kirjoittama tämä aloitus.
Kyllä oikea TheKöle meitä Toyotaihmisiä paremmin valmistelee, jos jotakin noin perustavan laatuista olisi tekeillä.- TheKöle
Jep!
Lexus is300h:n rahainkeruu menossa, mutta nyt tuli yllätys ihan puskista,
että HybridiCamryä odotellessa :-) - 20244
TheKöle kirjoitti:
Jep!
Lexus is300h:n rahainkeruu menossa, mutta nyt tuli yllätys ihan puskista,
että HybridiCamryä odotellessa :-)Näinhän minä heti, että ne poijaat oli asialla :D
Jatka sinä vaan keräilyä. Joskus se matka sinne päämäärään on jopa mielenkiintoisempi, kuin sen pikainen saavuttaminen. - TheKöle
20244 kirjoitti:
Näinhän minä heti, että ne poijaat oli asialla :D
Jatka sinä vaan keräilyä. Joskus se matka sinne päämäärään on jopa mielenkiintoisempi, kuin sen pikainen saavuttaminen.Juu.... -haaveitahan tuossa sinulle kirjoittelin..... toteutuuko koskaan, sen aika näyttää :-)
-ja kuten tuossa ylempänä kerroin, 2012 Aveni toimii ja palvelee minua oikein hyvin!
Nää trollit voisi kuitenkin enemmän panostaa tuotoksiinsa...... aloittajalla meni kolme perustavaa asiaa väärin!
a) minä en ole enää ostamassa käytettyä autoa.... -minulla on jo sellainen ja hyvä onkin!
b) minä ajan sedanilla, farkku on perheellisten auto!
c) moottoriksi en huoli enää moottoripyörän koneita!
T. TheKöle (Original) - 20244
TheKöle kirjoitti:
Juu.... -haaveitahan tuossa sinulle kirjoittelin..... toteutuuko koskaan, sen aika näyttää :-)
-ja kuten tuossa ylempänä kerroin, 2012 Aveni toimii ja palvelee minua oikein hyvin!
Nää trollit voisi kuitenkin enemmän panostaa tuotoksiinsa...... aloittajalla meni kolme perustavaa asiaa väärin!
a) minä en ole enää ostamassa käytettyä autoa.... -minulla on jo sellainen ja hyvä onkin!
b) minä ajan sedanilla, farkku on perheellisten auto!
c) moottoriksi en huoli enää moottoripyörän koneita!
T. TheKöle (Original)Tuosta koneasiasta täytyy sen verran tunnustaa, että kävin taas joulukuussa vieraissa. Olen ollut omalle Avensikselleni siitä suu supussa.
Minulla oli siellä Münchenissä tällä kertaa sellainen auto alla, jonka moottori tuskin moneen mootoripyörään sopisi.
Olin varannut aivan tavallisen BMW 530 kulkineen, mutta jostain ”tuntemattomasta” syystä huomasin, että ajoin parkkihallista BMW750 Li laivalla ulos.
Strategiset mitat: 4,4 l V8 , 450hp . 4,6 sek. 0-100. Sääli vain oli se, että Autobhanalla oli niin paljon muitakin liikkeellä, että sitä oikeanpuolista poljinta ei oikein päässyt kunnolla polkemaan:D
Oikein hyvää kevään odotusta sinnekin suuntaan.
Und du solllst ja weiter träumen :)
- Aveforever
Ei kai kukaan vaihda Toyotaa Skodaan?
- HolistinAhkeruutta
Harva Tero uskaltaa parempia autoja edes kokeilla kun on ikänsä Toyotaa kehunut ja kurjuuteen jo tottunut, menisi uskottavuus naapurien kesken ja työpaikallakin alettaisiin kyseenalaistaa uskoa.
- TSI_DSG_HAJOAA
no ei tietenkään kukaan ole niin tyhmä että toyotan skodaan vaihtaisi. tuo aloitushan on pelkkä kateellisen trollaus jälleen kerran. sama tyyppi asialla joka levittää "toyota ruostuu nopeasti" keksittyä mantraansa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o2784348Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen
Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin1202384Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?
Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva562376Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa
taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta832246Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.1372228Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit2822216Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no1641982Ähtärin päättäjät
Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b751852Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta
Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem4171397Oletko tosiaan niin
matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.1511301