Vaihdelaatikko

Yarisman

Moi. Vaihdelaatikko ei toimi sujuvasti. Vaihteet ei mene päälle.

11

760

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yarisman

      Siis yaris 2017 manuaali

    • Järkipäähähaloo

      Siis jos on nui uus nii merkkiliikkeesee vaan. Takuuseen laittaat tai sitten on vaan uutuuden jäykkä ns.

    • ostakameli

      Noi on niitä turkin-pojan kokoamia,Otan osaa.

      • ToyotaYlivoimaa

        Yarikset kootaan kyllä ranskassa!


    • uusavuttomia

      No vähä ihmettelen tätä alotusta??
      Autossa takuuta jäljellä ainaki kaks vuotta.
      Mee ny ihmeessä liikkeeseen valittamaan, äläkä täällä vingu!

    • Käpykaarti

      Eikö mene päälle kumpikaan niistä kahdesta.....taitaa olla vivusto jumissa

      • Yarisman

        Käpykaarti. Kiitos vastauksesta. Asia kunnossa. Autolle tehtiin kalibrointi. Nyt vaihteet toimii mainiosti. Harmittaa se, että 14000 ajettu ja järupalat on jo kulunut 50 prossa. Kytkin toimii painamalla poljenta ihan lattian kiinni. Kyllä ranskalainen laatu ei tuo positiivisia havaintoja Toyotalle.


      • YlivoimaaToyotalta
        Yarisman kirjoitti:

        Käpykaarti. Kiitos vastauksesta. Asia kunnossa. Autolle tehtiin kalibrointi. Nyt vaihteet toimii mainiosti. Harmittaa se, että 14000 ajettu ja järupalat on jo kulunut 50 prossa. Kytkin toimii painamalla poljenta ihan lattian kiinni. Kyllä ranskalainen laatu ei tuo positiivisia havaintoja Toyotalle.

        Suosittelen pään "kalibrointia" jollain ammattilaisella!! Jarrupalat kestää Yariksessa yli 100tkm. kaupunkiajossakin! Trollilla tiedoksi! Mulla oli vm.2000 Fiat Punto siinä kesti jarrupalat 45.00km. Oli helppo vaihtaa !


    • TrollinRoiskauksia

      TROLLI ALOITTI KETJUN JA TROLLI VASTAILI PILKATAKSEEN TOYOTAA.

    • huteroo

      Kyllä on surkee biili jos ei vaihteisto pelaa?

      • auttaahuteraanoloon

        Taitaa se surkeus olla nyt siinä penkin ja ratin välissä.
        On pojulla huvit kirjoitella tänne jongin joutava, mitähän jos vaikkapa siivoisit kaappisi, äitisi voisi sen jälkeen korottaa viikkorahaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      50
      2154
    2. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      863
    3. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      843
    4. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      68
      834
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      112
      785
    6. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      44
      756
    7. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      9
      732
    8. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      729
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      693
    10. Salaisuus rakas.

      Mun täytyy kertoa sulle nyt salaisuus rakas. Sä olet todella hyvä sun työssä. Pus!
      Ikävä
      47
      670
    Aihe