Olisin kysynyt kokeneempien kokemuksia Norton Security-virusohjelmasta. Onko se hyvä ja onko se riittävä suoja windows 10:lle?
Ainakin se on suomenkielinen.
Norton Security kokemuksia
21
8437
Vastaukset 21
- OnOKoooo
On ihan kohtuulinen.
Yritysksissä paljon käytetään w10 kanssa vastaavaa End Poin Protetion Symatec / Norton. - saastuu_silti
Ei ole riittävä suoja.
16 vuotta käyttänyt Nortonin tuotteita ja pettymyksiä ei ole tullut vastaan. Tuo on varmaan tällä hetkellä paras tarjous Nortonista
https://www.verkkokauppa.com/fi/product/36579/jbnfd/Norton-Security-Deluxe-5-laitetta-12-6-kk-tietoturvaohjelmis
Lyhytlinkkinä jos tuo rikkoutuu http://bot.fi/2aav
Lähimmäksi Nortonia pääsee Kaspersky Internet Security tai jopa tasoihin Nortonin kanssa
Kasperskyn ilmaisversio on myös huippuluokkaa mutta rahalla ostaisin kuitenkin tuon Nortonin
Kysymykseen "Olisin kysynyt kokeneempien kokemuksia Norton Security-virusohjelmasta. Onko se hyvä ja onko se riittävä suoja windows 10:lle?"
Vastaus. Se on riittävä suoja windows 10:lle kun parempiakaan ei ole tarjolla tällä hetkellä, muistaen kuitenkin mitä itse tekee tietokoneella aiheuttamalla omalla toiminnallaan vaaratilanteita
Tuo on hyvä lisä koska verkkoliikenne menee sen kautta ja tuo estää melko hyvin ettei pääse ihan suoraan "huonoille sivulle" http://bot.fi/2ab9 Ja toimii Nortonin kansa hienosti
https://youtu.be/YnhpAGUlrsE"16 vuotta käyttänyt Nortonin tuotteita ja pettymyksiä ei ole tullut vastaan."
Pian tulee Nortonin kansa 19 vuotta täyteen ja en vaihda edelleenkään muuhun virustentorjunta ohjelmaan- Anonyymi
toni.smolander kirjoitti:
"16 vuotta käyttänyt Nortonin tuotteita ja pettymyksiä ei ole tullut vastaan."
Pian tulee Nortonin kansa 19 vuotta täyteen ja en vaihda edelleenkään muuhun virustentorjunta ohjelmaanMaksat siis tyhjästä ja turhasta:D
- Anonyymi
toni.smolander kirjoitti:
"16 vuotta käyttänyt Nortonin tuotteita ja pettymyksiä ei ole tullut vastaan."
Pian tulee Nortonin kansa 19 vuotta täyteen ja en vaihda edelleenkään muuhun virustentorjunta ohjelmaanHyvä että olet tyytyväinen. Itsellä on ollut vissiin 7 vuotta Windowsin oma tietoturvaohjelmisto eikä ole haittaohjelmia tullut vastaan. Joskus olen F-Securen työkalulla scannannut eikä sekään ole havainnut mitään. Pitää käyttöjärjestelmän ja ohjelmat päivitettynä niin en varmaan tarvitsisi mitään turvaohjelmaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä että olet tyytyväinen. Itsellä on ollut vissiin 7 vuotta Windowsin oma tietoturvaohjelmisto eikä ole haittaohjelmia tullut vastaan. Joskus olen F-Securen työkalulla scannannut eikä sekään ole havainnut mitään. Pitää käyttöjärjestelmän ja ohjelmat päivitettynä niin en varmaan tarvitsisi mitään turvaohjelmaa.
Gigantin mainosta lainaten "Se on vaan tyhmää maksaa virustorjunnasta näin vuonna 2020".
Ei mitään NORSUA.
Windows 10 sisältää suojauksen omasta takaa.... Ei mitään baskaa norsusoftaa- Anonyymi00018UUSI
Onnee sille, vuotaa kuin seula ... Onneksi et ymmärrä ja tiedä siitä mitään, ei ole mitään huolta.
Nortonista on enemmän haittaa kuin hyötyä
- Anonyymi
Kaikista ylimääräisistä virusohjelmista on enemmän haitaa kuin hyötyä. Mainosmiehet pelottelevat ja samalla tekevät bisnestä. Lisäksi ko. ohjelmat hidastavat konetta vaikka kuinka toisin väitetään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikista ylimääräisistä virusohjelmista on enemmän haitaa kuin hyötyä. Mainosmiehet pelottelevat ja samalla tekevät bisnestä. Lisäksi ko. ohjelmat hidastavat konetta vaikka kuinka toisin väitetään.
Jep niin on ja kun nykypäivänä maksulliset eivät enää tuo lisäarvoa ilmaisiin nähdä joten miksi ihmeessä niihin pitäisi rahaa tuhlata..
- Anonyymi
Norton on paras. Suosittelen 👍👍👍
- Anonyymi
Aiemmalla työpaikalla oli tietoturvasoftana Symantec Endpoint Protection. Eli kyseessä oli Nortonin yrityspuolen softa. Tuosta ei ollut kenelläkään mitään hyvää sanottavaa. Tunnisti huonosti, päivitykset tulivat viiveellä, yhteensopivuuden kanssa oli välillä ongelmia. Softa antoi tietyissä tilanteissa vääriä hälytyksiä. Lopulta softa vaihtui Sophoksen vastaavaan tuotteeseen, huomattavasti parempi tuotteena.
- Anonyymi
No ei se oikeastaa on tavallaan ei
- Anonyymi
Nykyään on typerää maksaa torjunnasta. Sillä rahalla ei saa mitään sellaista mitä ei olisi ilmaisissa..
- Anonyymi
Yritän lopettaa ohjelman - ei millään meinaa onnistua.
Sama se on kaikkien muittenkin vastaavien kanssa. - Anonyymi
NPE on loistava Norttonin kerta-ajettava viruspoistin! Lisäksi ilmainen!
- Anonyymi
https://support.norton.com/sp/fi/fi/home/current/solutions/v53370843?
Tuossa sivu jolta pääsee : Kirjautuminen tilille
Siirry osoitteeseen my.Norton.com/ ja valitse Kirjaudu sisään
Minulla on kumppanikoodi /jos sinulla jo on se . Sinun ei tarvitse kuin klikata sitä. Ei tarvitse antaa luottokorttia. Älä laita ruksia kohtaan jatka tilausta automaattisesti! - Anonyymi
Kirjautuminen tilille
Etsi tuosta se sininen osoite my.Norton.com Se ei päästä muuten kumppanikoodin sivulle suoraan.
Kirjautuminen tilille
1. Siirry osoitteeseen my.Norton.com/ ja valitse Kirjaudu sisään.
2. Kirjoita käyttäjänimesi tai sähköpostiosoitteesi ja napsauta Jatka.
Jos tili on luotu tai yhdistetty Apple ID:llä, Google-sähköpostiosoitteella tai Microsoft-tilillä, jatka kirjautumista kyseisen tilin tiedoilla. - Anonyymi00017UUSI
Ei mitään hyviä kokemuksia, kukaan ei ole samasta syystä sitä käyttänyt varmaan puoleentosita vuosikymmeneen ja yleensä se tuli kylkiäisinä uusissa koneissa sihenkin aikaan. McAfeen kanssa yks maailman surkeimpia, viimeisimmästä muistan kanssa, että se oli raskas ohjlemsito ja tehty enmpi tehokkaampiin kaupallisiin koneistiin, tervainen kuten F-sevure (Kaperskyn moottorilla sekin).. Kuormittaa siis muita enemmän ja ehkä yleisimpiä hakkerimaailman kohteita, yritysten käyttäminä .. Kuin heittäisi itsensä maalitauluksi jousiammuntaradalle, jenkkifirmojen suosimia yrityssuojausohjelmistojja kun on.. Riittää yrittäjiä kuin kärpäsiä keitolle murtautumaan läpi torjunnan. En mitenkään vilpittömästi suosittele, enkä kiellä jos haluaa siitä maksaa..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1051198Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️85922Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää237890- 54744
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75737Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞34652- 59630
- 42592
Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh29567Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä30565