TS-travel on aloittanut matkat Intiaan. Olen keväällä lähdössä ko. Matkalle. Olen aiemminkin ollut TSS:n matkalla mukana ja ollut siihen tyytyväinen.
Onko kenelläkään vielä kokemuksia näistä Intian matkoista?
TSS-travel Intia
7
244
Vastaukset
- Piiko
Hieno reissu, kilometrejä tuli mutta kyllä paljon nähtiinkin. Matkaa tehtiin paitsi bussilla myös jeepillä, norsulla, kamelilla, riksalla ja tuk-tukilla Loistava opas joka huolehti meistä kiitettävästi. Upea Taj Mahal kruunasi kaiken. Tuliaisina kauniita kankaita.
- hindihindu
Kiitos Piiko.Kertoisitko millä koneella lensitte ja lentoajasta.Koska lähti kauanko kesti ja oliko vaihtolento.Hotellit myös kiinnostaa ja retkien lähtöajat ja kesto sekä viisumin hinta.Tulihan tässä paljon kysymyksiä utelias kun olen ja meinasi ihan unohtua oliko pakkomyyntiä ja tarvitaanko rokotuksia.
- Nonrita
Hienoa, että oli onnistunut matka. Olisin utelias kuulemaan myös hotelleista. Omaa aikaa matkalla ilmeisesti on aika vähän, näin olen käsittänyt. Onko sinulla antaa jotain käytännön vinkkejä matkalle mukaan. Meitä on lähdössä aikuinen pariskunta noin kuukauden päästä.
- Piiko
Hotellit oli ihan ok, aika syrjässä tosin. Wifi lähes kaikissa ja valuuttaa vaihdettiin respoissa. Opas kyllä vaihtoi myös käypään kurssiin.
Vatsavaivoja oli jonkin verran eli ottakaa lääkettä mukaan. Tämä oli kyllä se Udaipurin hotelli josta se pöpö ilmeisesti iski ja sinne meni kyllä palautetta.
Ja nyt varmaan on vielä kuumempi sää, hellehattu ja aurinkosuoja voi olla tarpeen. - Nonrita
Vielä kysymys lennosta. Kun soitin Tss:lle niin sanottiin, että ovat lentäneet Lufthansalla ja välilasku ollut Saksassa. Aikaisin aamulla lähdetty Helsingistä ja puolilta öin oltu Delhissä. Oliko teillä näin?
Kiitos vastauksestasi. Hiukan jännittää lähtö, mutta halu nähdä ja kokea voittaa. - Piiko
Kyllä näin oli meilläkin, Münchenin kautta mentiin ja Frankfurtin kautta paluu. Lennot meni kyllä aika kivuttomasti, tietysti lähtö oli aikainen varsinkin jos on matkaa kentälle.
Toivotan oikein hyvää reissua!
- turkkulainen
Lufthansa on kyllä tilava kone ja jalkatilaa löytyy.Tarjoilu olueineen kuuluu hintaan.Kyseessä taitaa olla se kuuden aikaan aamulla lähtevä reittilento Muncheniin ja siellä vaihto Intian koneeseen.Jos on pitkä lento niin mieluimmin Lufthansalla.Muistaa vain että lähtöselvitys Helsingissä on automaattinen ja lähtöselvityksessä mainita että tämä on transit lento oliko se nyt Delhiin muuten laukut jää Muncheniin.Sama paluussa.Vaikka en alkoholisti olekaan niin Lufthansan ilmaiset oluet rauhoittavat kummasti .Itse otin kaksi jokaisella lennolla ja neljällä pitkäkin matka sujuu hyvin aidon saksalaisen grilliherkun kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242401Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3442017Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä261883Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101693Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581498Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121032Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181019- 55870
- 63865
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2818