Kummitustalo

Koiramies

Rakensin omakotitaloni vuonna 90 ja erilaisia kummitus juttuja on tapahtunut nyt noin 27 vuotta.Vaimoni kuoli syöpään vuonna 2011.En niistä tapahtumista enempää.Eilen olimme tyttöni kanssa kotona.Yht. äkkiä yhdestä huoneesta jonka ovi oli auki kuului noin 4 sekunnin ajan kuin joku olisi puhunut kovasti metalliseen torveen jotain josta emme saaneet selvää.Se oli noin 25 -30 vuotiaan naisen ääni.Se ääni kaikui metallisesti ja kumpikin miellettiin sen naisen iäksi tuo mainitsemani ikä.Oli itselläni muutama ruumiista poistumistila aikoinaan ja sain siinä tilassa havaittavan äänen aikaiseksi.En tiedä halusiko tämä kummitus nainen liittyä meidän kuoroon kun tytön kanssa lauleltiin vähän ennen tuota tapahtumaa.

2

455

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VoihanOit

      Olisiko joku kovaäänistä käyttänyt ulkosalla? Esim. Ohi ajavasta autosta joku pelleillyt kovaäänisellä?... Se ei tosin niitä 26 muuta juttua selitä.

      Rauhaa teille sinne ja hyviä energioita :)

      Tämmöisiä kun lukee, niin alkaa kyllä kuunnella tarkkaan kaikkea ympäristöstä kuuluvaa ja mielikuvitus laukkaa :)

    • käännyjeesuksenpuoleen

      Kaikki kummitusilmiöt ovat peräisin pahoista hengistä. Jos tytärkin on kuullut niin tuskin kysymys on mielenterveydellisistä häiriöistä. Jeesus Kristus on voittanut kaikki pahuuden vallat ja voimat. Vain rukous Jeesuksen Vapahtajan puoleen antaa rauhan ja vapautuksen noista voimista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      53
      937
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      69
      731
    3. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      59
      712
    4. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      55
      670
    5. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      44
      626
    6. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      62
      593
    7. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      33
      593
    8. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      7
      576
    9. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      78
      486
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      37
      460
    Aihe