Hesarissa... On se hurja
Iisakki selittää
115
8146
Vastaukset
- 24676
Iisakki Kiemunki puhuu asiaa. Hyvä!
- selityksiä.riittää
Ei puhu kun potaskaa. Mies ottaisi vastuun virheistään, vellihousu vain selittelee.
- Riksuodottelee
Se kun on vetelät jo housuissa on aika turha ruikuttaa enään.Kova näyttää olevan pelko tulevasta oikeudenkäynnistä.Nyt vaan tukka pois ja linnaan
- ToiveToteutettu
Pers Pilkkala on jo tuomittu SCC casessa kovalla tuomiolla.
- Pysyaiheessa
Mitä se tähän liityy?
- rbbvoq
Kiitos kun kysyit mutta en voi vastata toisen puolesta vaikka kaveria tulee aina auttaa. Soittele K.Arille vankilaan se tietää SCC liittymiset. Onnea matkaan.
- Silmukkakiristyy
Näyttäs et se kirjottelee tännekkin palstalle.onnea vaan käräjille sitä tosiaan tuut tarviin
- OiVoiSentään
Kai Iisakki nyt rehellisenä miehenä muistaa mainita senkin että hän itse omaehtoisesti halusi lähteä SSC:n hallitukseen kun silloin ei *parempiakaan ehdokkaita ollut tarjolla* niinkuin hän silloin kertoi omaa päätöstään istuen samaan aikaan niin kuntahallinnon puheenjohtajana kuin SSC:n hallituksessa. Sekin oli sangen erikoinen kuvio Kiemungin osalta kun jäi täysin epäselväksi kumman intressejä siinä ajettiin, kaupunginko vaiko yksityisen osakeyhtiönkö?
En pääse itse lukemaan tuota Hesarin suljettua juttua mutta olen vakuuttunut että Iisakki ei tuota mainitse vaan hakee sympatiaa julkisuuden kautta itselleen!
Nyt hän omalta osiltaan *syö sitä soppaa mitä itse keitti*...mahtaa maistua pahalta? - Asiaon
Iisakki selittää,koska Hesari kysyy valtakunnallisesti merkittävästä asiasta.Tyhmät!
- markunkanssasamahäkki
Iisakin loistava lehtimies ja liikemies ura takanapäin.
Onneksi hyvä-veli rinki järjesti keskussairaalan kellarin takakoppiin suojatyöpaikan,
Kyllä on tyhmä jätkä.- nuijanukutusko
Kiemura saakin painaa duunia että saa ne miljoonakorvaukset yhteisvastuullisesti maksuun. Tulossa on ankara ja hirvittävä SCC tuomio!
- OiVoiSentään-
Scc hanke tuli kyllä aika kalliiksi veronmaksajille ja myös Iisakille niin henkisesti kuin taloudellisestikkin tulevaisuudessa SSC-hallituspaikkavastuun kautta käytyyn oikeustaistoon.
Iisakin oma näkemys ja hänen oma tulevaisuutensa visio oli käyttää SSC:tä omana "astinlautanaan" oikein isojen liikemiesten piiriin, epäonnistui täysin, tuli ruma mahalasku josta syvimmät pahoittelut hänelle, onnistuessaan SSC-hallitusmiehenä hän olisi jo maasuttelemassa itseään aivan eri piireissä!
Iisakki hakee julkisuussympatiaa lehtikirjoituksellaan mutta vaikuttaako se mitenkään tapahtuneeseen, jää nähtäväksi !- ehheeheheheereeee
Kalliiksi kävi Kari Pers Ilkkalalle joka sai kovan SCC tuomion SCC suhmuroinnista ja menetti rahapaikan kunnallispoliitikkona. HML säästi
- ehheeheheheereeee
ehheeheheheereeee kirjoitti:
Kalliiksi kävi Kari Pers Ilkkalalle joka sai kovan SCC tuomion SCC suhmuroinnista ja menetti rahapaikan kunnallispoliitikkona. HML säästi
Tarkotit tietenkin Iisakkia !
Sai Iisakki lopputilit kuntaluottotoimestaan ja lehtitalosta liiallisen räyhäämisensä takia! Kaikki sai tarpeekseen "Durasel-(Pupu)Häirikkö-iisakista"
- Norwegian
Iisakki jo kerran rikoksesta tuomittu . Mainitsiko Hesarissa tuomioistaan?
- Hihihih
Oliko hesarissa mainintaa sisävesi risteylystä?
- Hölynpölyä-
Iisakki ei enää uskalla kirjottaa paikallismediaan mitään tai sitten niitä aivopieruja ei oteta hältä enää julkaisuun!
Hesari varmaan ottaa sinisilmäsesti kun ei tunne äijän taustoja niin läheltä kuin täällä tunnetaan! - Asiaon
Sysmän tyhmä. Eihän Iisakki juttua kirjoittanut vaan Hesari toimittaja. Mutta sehän menee ymmärryksen yli Sinulla.
- TollaOliYmmärrysvaje
Onko ylläkirjoittaneella luetun ymmärtämisessä jokin ongelma?
Siinähän luki näin:
-*Iisakki ei enää uskalla kirjottaa paikallismediaan mitään tai sitten niitä aivopieruja ei oteta hältä enää julkaisuun!*-
Eli ei puhuttu Hesarin kirjoituksesta kuka sen kirjoitti vaan todettiin ettei Iisakki kirjoita PAIKALLISMEDIAAN MITÄÄN......!
Ymmärsitkö luetun nyt senkin tollo?
Mutta sehän meni varmaan vielä nytkin ymmärryksen yli Sinulla. ?
- miltei.sompputyyliin
Jotenkin tunkkaiselta ja imelältä vaikutti haisevan aamulla Hoffin palessa.
- VihollisestaToveri
Joskus SCC:n aikaan Hesarin väitettiin väärennelleen totuuksia ja kaikenlaisia oikaisuja pyydettiin.
- KolikonTaaksekinKurkin
En tiedä, pitäisikö luottamushenkilöiden joutua useamminkin vastuuseen miljoonatappioiden tuottamisesta veronmaksajille?
- kylettooo
Elinkautinen olisi Kiemungille paikallaan.
Tyypillinen demari liero.- eheheheheheheee
Tarkoitat tietysti Pers Pilkkalaa. SCC kova tuomio todistaa.
Tyypillinen perzuikki liero. - eheheheheheheee
eheheheheheheee kirjoitti:
Tarkoitat tietysti Pers Pilkkalaa. SCC kova tuomio todistaa.
Tyypillinen perzuikki liero.Ei, kyllä tässä tarkoitettiin Persaivoista Kiemunkia.
Aiempiki SCC kova tuomio todistaa.
Tyypillinen Demuli-Kiero ja liero.
- 56340
Perussuomalaisten Ilkkala ei uskaltanut mennä Hämeenlinnan kaupungin edustajaksi SCC:n hallitukseen. Kiemunki uskalsi.
- 56340
Perussuomalaisten Ilkkala ei viisaana ja varovaisena miehenä uskaltanut mennä noin hulluun huijarin hankkeeseen edes Hämeenlinnan kaupungin edustajaksi SCC:n hallitukseen. Kiemunki hullunrohkeana uhosi ja uskalsi vaikka Kari varoittikin muttei Iisakki uskonut varotuksia, piti mennä kokeileen ja persieilleen lensi !
- afaffea
Siksi te demarit ette koskaan opi mitään.
- Katajaan_kapsahti
Kovasti oli katuvan oloinen Kiemunki haastattelussa. Harmittaa varmasti mihin oli tullut lähdettyä ja vasta jälkikäteen (jos silloinkaan) ymmärtänyt mitä hallitusvastuu tarkoittaa. Samaa pesänselvittäjäkin Hesarin jutussa yritti tuoda esille; hallitusjäsenyys ei ole mikään passiivinen hyvävelivirka, vaan siinä pitää osata asiat ja aktiivisesti ottaa asioista selvää. Tätähän ei Kiemunki tehnyt - ja nyt voi tulla hänelle kalliiksi. Miljoonakorvaukset soviteltunakin loppuelämän riesa.
Täysin utopistinen hankehan oli alkumetreiltä alkaen - ja kaupungin edustajilla ei mitkään kellot soitelleet...- kualkiärylj
Minäkin olisin mieluummin jossain ihan muualla.
Florida on varmaan ihan kiva paikka asua jos sattuu olemaan 5-6 miljoonaa rahhoo mukana.
- demuthelppojymäyttää
Ilkkala olisen verran viisas,että haistoi jo ennakkoon palaneen käryä hommassa.
Pitkätukka Kiemunki oli helppo jymäytettävä.
Hämeenlinnan kaupungin palkittava Ilkkala.- HuonoHajuaisti
Käräjäoikeus palkitsi jo Ilkkala. Sai ankaran tuomion scc-casessa ja asiallisesti potkittiin politiikasta pois. Sellaista haistoi Ilkkala.
- Pikkuvirkamies
Ankara oli tuomio, peräti 240 euroa (Hml käräjäoikeus 7.12.). Toista se on Iisakille aikanaan tuleva 5-6 milj.euron vahingonkorvausvastuu, tai kuten Iisakki tämän päiväisessä Hesarissa toivoi "vain 2 milj.euroa" joista hän oli mukana päättämässä.
- Jkjwtyff
Köyhä maksaa. vähän sakkoa mutta ei käytäntöä pieni virkamies tiedä. Tuomio oli ankara.
- Isovirkamies
Heh, käytäntöjä ei pieni Iisakki tiedä, kuten ei vastuita joita seuraa istumisesta yhtiöiden hallituksessa - kuten ei näemmä montaa muutakaan asiaa. Toivotaan kuitenkin että Iisakki saa aikanaan soviteltua miljoonavahingonkorvauksensa pari napsua alemmaksi - tai mieluummin Ritaluoman maksamaan koko sotkun meille veronmaksajille.
- vbwob
Kiitos kun kysyit mutta en voi vastata toisen puolesta vaikka kaveria tulee aina auttaa. Soittele K.Arille vankilaan se tuntee SCC vahingonkorvaukset. Onnea matkaan.
- vbwob
vbwob kirjoitti:
Kiitos kun kysyit mutta en voi vastata toisen puolesta vaikka kaveria tulee aina auttaa. Soittele K.Arille vankilaan se tuntee SCC vahingonkorvaukset. Onnea matkaan.
Kiitos kun vastasit ja alustit aiheen mutta et voi mitenkään vastata Iisakin puolesta SSC-korvausvastuista vaikka sinun Iisakki-kaveriasi tuleekin aina auttaa.
Soittele vaikka pelastusarmeijaan ja menkää Demariporukalla vankilaan kun siellä tunnetaan tulevat SCC vahingonkorvaukset.
(Epä)Onnea matkaan.
- TyhmätKadehtivat
Kunhan selittää, että saisi pienemmän tuomion. Rahat on hyvässä jemmasa. Kohun laannuttua Iisakki elelee herroiksi. Tätä sanotaan hyväksi liiketoiminnaksi. Pointsit (ja rahat) tästä Iisakille.
- Heheeeeehh
Hyvin liiketoiminnan teki Pers Pilkkala kun sai SCC tuomion.
- 25763
Joutui lähtemään politiikasta ja menetti suuret rahat. Haaveeksi jäi persuneron eduskunta ura, ministerin ura ja todeksi tuli todellinen poliittinen mahalasku.
- neköfiksuja
Ja jotkut tykkää potkia maassa makaavaa.
- Heheeeh
Taitaa tämä Kiemungin kannattaja kiekaista viimeisiä toiveitaan toverinsa pelastamiseksi.
Vai onko aamulääke jälleen ottamatta.- Fujhtvv
Kiitos kun kysyit mutta en voi vastata toisen puolesta vaikka kaveria tulee aina auttaa. Soittele K.Arille vankilaan se tuntee SCC lääkkeet. Onnea matkaan.
- selvitystä
Onks tää joku Iisakin vankilatunnus K.A.
- Iisakilleapua
Iisakin kaverit ovat kadonneet? Vekkulit ja kumppanit nyt keräys pystyyn. Kuka auttaa Iisakkia? En selviä edes oikeuskuluista sanoo Iisakki haastattelussa. Korvaukset vievät Iisakin elämän kestävään velkavankeuteen.
- Asusteleesitvuokralla
Eiköhän kunnon veivari ole laittanut jo omaisuutensa lihoiksi tai vaimon/lasten nimiin.
- Kieronki
Rikollinen Iisakki Kieronki vankilaan 2018!
- muistakaa
Ilkkala oli viime kunnallisvaaleissa Hämeenlinnan ääniharava. Talousasiat tunteva, epäkohtiin puuttuva mies.
Joutui eroamaan viime kesänä valtuustosta perheenjäseneen kohdistuneiden uhkailujen vuoksi. Tällaista on meno Hämeenlinnassa.- Muistamme
Hämeenlinna on KokDem-HPK Huligaanien kaupunki!
Venäjän malliin mennään! - yhteensä
Ei ollut. Ääniharava. Lulu oli.
- PummillaFloridaan
Muistettakoon kuitenkin, ettei SCC ollut todellakaan vain tolppa pellolla ja kaupunki on voitolla.
- ErittelyäKaipaisin
Hö Hö, ja mistäköhän kaupunki tämän voittonsa repi?
- VaiKeltäNesaadaan
Eihän kaupungilla ole hätää, Ritaluomaltahan saadaan varmasti kaikki saatavat , mieshän ei ole sossun luukulla, vai miten se nyt meni?
- 23674
Kari Ilkkala kantaa SCC tuomionsa kuin Persu.
- Jopa7lehteen
Onko sillä paparazzilla riittäny töitä ton keikan jälkeen.
- EiHymyillyt
Viimeksi kuulemm kuvas Kari Ilkkalaa SCC käräjillä.
- HymyileeköHän
EiHymyillyt kirjoitti:
Viimeksi kuulemm kuvas Kari Ilkkalaa SCC käräjillä.
Seuraavan kerran sitten kuvataan Kieronkia SSC käräjillä maaliskuussa, jää nähtäväksi kareileeko sen koommin hymyt hänen huuliullaan?
- Pöyjgf
Kiitos kun kysyit mutta en voi vastata toisen puolesta vaikka kaveria tulee aina auttaa. Soittele K.Arille vankilaan se tietää SCC hymyt. Onnea matkaan.
- Suhmu
On ollut kyllä melkoinen dynaaminen duo SCC hallituksessa suhmuroimassa aikoinaan: Ritaluoma - Kiemunki -kaksikko ja Euroopan suurin autotalo...huhuh. Olisihan se ollut komiaa katsottavaa hehtaaritolkulla lasipalatsia useammassa kerroksessa Kirstulan pellolla ... ei ollut ihan tästä maailmasta.
Koskakohan Ritaluoma uskaltaa näyttää naamaansa tässä maassa seuraavan kerran, olisi ihan mielenkiintoista kuulla kommentit hänenkin suustaan samassa oikeudenkäynnissä Kiemungin kanssa. - kysynpävaantätäkin
Kiemunki Hämeenlinnan suurimpia konnia vuosiin.
Miksi keskussairaala maksaa palkkaa tälle konnalle.- taisit-unohtaa
Suurimpia? Kari Pers Ilkkala tuli tuomituksi SCC casessa.
- EmmeUnohdaTotuutta
taisit-unohtaa kirjoitti:
Suurimpia? Kari Pers Ilkkala tuli tuomituksi SCC casessa.
Suurimpia arjen sankareita on todellakin Kari joka uhrattiin täysin syyttä suotta SSC:n kirotulle alttarille, syylliset, ne jotka kuuluu uhrata, löytyy HPK-Puolueesta, KokDemuista ja heidän hännystelijöistään!
- Keksi_parempaa
Heikko selitys Pers Pilkkala. Uhriutumista heheeeh
- Keksi_parempaa
Keksi_parempaa kirjoitti:
Heikko selitys Pers Pilkkala. Uhriutumista heheeeh
Heikko selitys Kokdem-Pasko. Mee töihin ja lopeta uhriutuminen..... heheeeh :)
Terveisiä Iisakille !
- totuusssccesiin
Se on sossun varoilla elävä kokDem trolli.
Koittaa pitää Kiemungin kiemuroita puhtaana. Pilkkaamalla Ilkkalaa.
Käy kaikissa HPK:n matseissa.(Vapaalipulla tietenkin).- TietenkinKI
Uutta kun Ilkkala käy HPK n peleissä mutta ei yllätä vapaalippulla.
- eikai-totta
Persut valehtelee myös omista.
- isoluuta
Ilkkalalle pitäisi myöntää Hämeenlinnan mitali.
Paljastanut kokDem mätäpaiseen,yhden monista.
Vekka pitäis saada vielä veks yhteiskunnan toinen loinen.- itsensä-paljasti
Käräjäoikeus jo myönsi Ilkkalalle kovan SCC mitalin ansioistaan SCC sotkussa. Erityinen ansio kun paljasti itsensä.
- Työporukalla
Päivän naurut
- Ehtoollistsa
itsensä-paljasti kirjoitti:
Käräjäoikeus jo myönsi Ilkkalalle kovan SCC mitalin ansioistaan SCC sotkussa. Erityinen ansio kun paljasti itsensä.
Onnea käräjille ponihäntä.se että olisi kuinka alakynnesaä ja löysät housiissa,täytyy vaan jatkaa tätä trollaamista
- ToverivoimallaRahoiksi
Kyllä Iisakilta sosialisointi onnistuu. Itselleen. Hassiseltako on taidon oppinut?
- SekavatPuheet
Yrität sano jotakin. Oletko jälleen humalassa?
- iisakkihäkkiin
Kaikki Hämeenlinnan vanhat kakolaiset ja demarit pitäis laittaa syytettyjen penkille kaupungin varojen tuhlauksesta.
Iisakki jäävuoren huippu.- Kovaaa
Ilkkala sai jo kovan scc tuomion
- EiMikäänTyhmä
Paljonkohan Iisakin siivu tästä kuprusta oli? Riittääkö miljoona?
- Ahibfvg
Kiitos kun kysyit mutta en voi vastata toisen puolesta vaikka kaveria tulee aina auttaa. Soittele K.Arille vankilaan se tietää SCC kuprun. Onnea matkaan.
- 652002
Todella hämmästyttää. Kari Ilkkala varoitti huijauksesta ja tuli itse huijatuksi Ritaluoman autotalokuprussa. Juttu haisee.
- noinjuuri
Ei vaan Rva Chiluballe halusi tiedon, että hän suunnittelee invastointia Kirstulaan.
- näinseonvaan
Ei tässä muut haise kuin Kiemunki ja Ritaluoma ja todella paljon.
- sairaalan_tytöt
Iisakki on mahtava tyyppi. Älkää mulkut mollatko.
- PitkäääUntaIisakille
Mahtava tyyppi joo....nukkuessaan, silloin tekee vähiten katastrofeja ja tuhoa ympäristöönsä ! :)
- yääääk
Iisakin tuomioon lisätään 240 perään paljon nollia.
Oli se senverran kova liikemies ja suuri mulkero.- vnh4844
Moikka Pers Pilkkala, kuis menee tuomittunn
- ikonshit
Kiemunki on jälkijättöinen. Mukana rosvokuviossa. Epäluotettava.
- HuippujuttuKK
Pers Pilkkalan luottamus ja maine punnittiin SCC käräjillä. Kova tuomio ja pois politiikasta.
- 246754
Pers kärys.
- HuippujuttuKK246754
246754 kirjoitti:
Pers kärys.
Kokeile KokDem-Trolli totuutta joskus, lopeta sumutus ja jatkuva valehtelu!
Totuus on sinulle tuntematon, valhe rakastaa suutasi! - Heheeehhee
Samaa mieltä. Pers kärys pahasti.
- Kiemungin.toinen.tuomio
Kiemunki. Jo aikaisemmin tuomittu rikoksesta. Saa mitä ansaitsee. Hurraa!
- pers-tuomio
Tarkoitat tietysti Pers Pilkkalaa ja sen kovaa SCC tuomiota.
- kiemurita
Järjestetään torijuhlat,kun Kiemunki ja Ritaluoma saavat tuomionsa.
Kaksi suurta kuppaajaa saa ansaisemansa tuomiot varmasti.
Kiemungin puolustajat ihan perseestä.Suositellaan mielentilatutkimusta.- ehheheehheeee
Samaa mieltä mutta Pers Pilkkalan SCC tuomion kansanjuhla tulee olemaan jo huomena torilla. Kaikki torille, ihan Pers itse puhuu kansalle. Pukukoodi käsiraudat.
- kiemurita
Juhlat voidaan järjestaa Kiemunkipuistikos...eikun siis siellä Kantolan Tapahtumapuistossa jos Käeltä sen verran saadaan käyttölupaa puistikolle? :))
Voi tosin olla ettei saada juhlapaikkaa jos sattuu samaan aikaan keväästä niin Käen kuin muidenkin muuttolintujen paluuaika omille kutupaikoilleen. :(
- OtetaanopiksiJaEtiäpäin
Se edellinen kaupunginhallitus oli kuin joku Putous. Sketsihahmoja ja hokemia riitti.
- demareiltakannatuskin
Kiemunki ja Ritaluoma esittelevät vankilamuotia Kantolanniemem puistossa,kun pääsevät ensimmäiselle lomalle.
Vuodenajasta riippuen kesä-tai talvivarusteet.
Vapaa pääsy kaikille veronmaksajille. - SarisFavourite
Onkin hauska nähdä, kuinka tyylikkäitä pukuja Tölkkimäen tytöt ompelevat.
- Puhdasta
K.Ari siellä vankilanpesulapäällikkö. Pidetty.
- mitämitämitämitä
Mitä tämä Iisakki on tehnyt kun sitä niin kauheasti jauhetaan.
- aihetta.jauhaa
Kari Ilkkala sai kovan tuomion SCC casessa.
- Pikkurahaa200Euroa
aihetta.jauhaa kirjoitti:
Kari Ilkkala sai kovan tuomion SCC casessa.
Minusta joku 200 euroa taas on ihan pikkurahaa ja taas tuon ylläkirjoittavan KokDem-Ääliön mielestä se on ihan järjettömän suuri juttu....Mitäköhän se iisakki saa SSC:n hallitusvastaavana , päivitelläänköös me muut sitten sitä vuorostaan?
- SysäysEpäonnistui
Kyllä, tuomio tuntuu erittäin kovalta varsinkin SCC.n hallitusjäsenten mielestä.
- Radiomies
Tänään kello 9 Iida kertoo totuuden radiossa. Radiorockissa on kuviteltu että liuhutukka kiinnostaa ihmisiä, ja oikeassa ovat. Eli kello 9 Radiorock päälle ja kuulemme totuuden kuinka luottamusmies selittää ettei tehnyt mitään väärin.
- Nytradiossa
Pers Pilkkala jaksaa selittää kovaa SCC tuomiotaan.
- NytSuoli24-Palstalla
Nytradiossa kirjoitti:
Pers Pilkkala jaksaa selittää kovaa SCC tuomiotaan.
No kyllä tuo ylläkirjoittanut KokDem-Ääliötrolli jaksaa itse selittää kyllä vieläkin kovemmin joka Hämeenlinna-palstan osiossa tuota samaa paatoksellista mantraansa, nolo tyyppi hän on
- Uhriutuja
"rokkikukolla" Hyvät selitykset... On se hurja
- NytSuoli24-Palstalla
No kyllä tuo ylläkirjoittanut Perzuikki-Ääliötrolli jaksaa itse selittää kyllä vieläkin kovemmin joka Hämeenlinna-palstan osiossa tuota samaa paatoksellista mantraansa, nolo tyyppi hän on
- EiEdustajanVika
Ei ku syytettä jakoon koko kaupunginhallitukselle. Menee reilummin. Olen valmis pieneen veroprosentin korotukseenkin, jos kaupunki korvaa mitä on töppöillytkin.
- kari.hoitaa
Kari Ilkkala on jo tuomittu scc-autotalojutussa ja samaan piikkiin voisi pistää loputkin.
- oikeusvoittaakoon
SCC:n jutussa kovimmat tuomiot tulevat Kiemungille ja Ritaluomalle.
Muut jutut kakoDemin peittely-yritystä.- AnsionMukaan
Vaahtopää asialla. Kari Ilkkala sai SSC casessa kovan rikostuomion.
- AnsioidensaMukaan
AnsionMukaan kirjoitti:
Vaahtopää asialla. Kari Ilkkala sai SSC casessa kovan rikostuomion.
Kari Ilkkala sai ansiokkaasta toiminnastaan suunnatonta kansansuosiota ja Ritsku sekä Kiemunki SSC casessa kovan rikostuomion.
- PatalaputJaMuutIsotuhot
AnsioidensaMukaan kirjoitti:
Kari Ilkkala sai ansiokkaasta toiminnastaan suunnatonta kansansuosiota ja Ritsku sekä Kiemunki SSC casessa kovan rikostuomion.
Kari Ilkkala sopii kaupunkimme sheriffiksi ja pormestariksi...nykyiset kaupunginjohtajat ja viranhaltijat tylysti *kilometritehtaalle* uusia haasteita hakemaan, mokomatkin vässykät ja vätykset, Kok/Sd-Syöpäläiset ohjattava ulos, kaupungin rajojen taa !
- herraSCC
Perzukeille käy kaupunginjohtoon vaan rikoksesta tuomittu suhmur.
- tnbthwu
Näin on.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081681Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1011622Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011535Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541402Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341364Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48898Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115885Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii441879Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293832Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347818