Kyllä kauden parhaalle pujottelijalle toinen sija on kuitenkin aika kova pettymys. Sen näki haastattelussakin, hymyä oli kuten aina, mutta vähänkin Tanjaa katselleet huomasivat varmasti vaisun esiintymisen. Kyllä syö tyttöä nyt. Ja syö faniakain, virhe pois ja kulta olisi ollut kotona. Janica on saanut tarpeeksi ja muutenkin urheiljiana en pidä j.stä. omahyväinen, selittelee aina epäonnistuessaan mitä ihmeellisimmillä kivuilla yms. Kulkee muuten Kostlicien suvussa tuo selittely.
Tanja ja Suomi suree. Valitettava fakta on, että suurin häviäjä kisassa on AINA hopeamitalisti. Itse aktiiviuran tehneenä sen tiedän. Kaikki kilpaurheilleet sen tietää. Miksei sitä myönnetä suoraan. Nyt sopii vi....aa.
Otan suruun yhden. Olen pahoillani Tanja. Ei muuta kun yrittämään uudestaan, nälkä jäi varmasti valtavaksi. Onneksi Cup voitto kotona, muuten tämä kausi olisi täysin piloilla. Kuten Kallen viime kausi, 2 * 2. sija. kukaan ei sitä muista - miksi? Koska kaikki haluavat unohtaa suurimman mahdollisen häviön.
Toivon onnea Tanjalle MC:n kokonais ja suurpujottelucupin voiton tavoitteluun. Se pelastaisi vielä kautesi positiivisen puolelle. Nyt tilanne on 1 meille - pari muille.
Tanjalle kova pettymys.
13
2104
Vastaukset
- tilti
Tanjan toinen lasku oli tosi vaikeaa, niinkuin
hän itsekin sanoi. Siksi hän olikin tyytyväinen
kun sai hopeaa.Hänen sanojensa mukaan kisat olivat unelmien täyttymys. En usko lainkaan että hän olisi niin pettynyt kuin sanoit. Toisessa laskussa oli niin paljon virheitä, että oli onni että hän pääsi maaliin asti ja vieläpä palkintosijalle.
Meillä on nyt pujottelussa niin hienosti asiat
että hopeakin tuottaa pettymystä. Pari vuotta sitten olisimme olleet ylen onnellisia, jos olisimme saaneet hopeaa.Onhan se kuitenkin mahtava saavutus saada kaksi hopeaa maailmakisoissa. Ikävää kun itse et voi nauttia
hopeamitallista, minulle se ainakin kelpaa ja
uskon myös Tanjalle.- Huippu-urheilija
tietää oikean, todellisen vastauksen hopeasta...
- ieshvk
Huippu-urheilija kirjoitti:
tietää oikean, todellisen vastauksen hopeasta...
tiedän, että huonosti kävi!
- Patu
Kyllä Tanjalle olisi kuulunut KULTAMITTALLI ei sitä hopealla korvata.
Kilpailu on kuitenkiun kovaa,ehkä ensikerralla Tanja saa kohota korkeimalle pallille. - sauva
Patu kirjoitti:
Kyllä Tanjalle olisi kuulunut KULTAMITTALLI ei sitä hopealla korvata.
Kilpailu on kuitenkiun kovaa,ehkä ensikerralla Tanja saa kohota korkeimalle pallille.siellä ei kultamitaleita jaeta noin vaan vaikka mielestäsi se olisi "kuulunut" tanjalle, siellä erotellaan jyvät akanoista, säkälaskijat ei pärjää.
- tanjafani
Patu kirjoitti:
Kyllä Tanjalle olisi kuulunut KULTAMITTALLI ei sitä hopealla korvata.
Kilpailu on kuitenkiun kovaa,ehkä ensikerralla Tanja saa kohota korkeimalle pallille.ei tanja millekkään pallille nouse. tykkää muuten tytöistä paljon enemmän. hyvä niin.
- Lissu
Tanja on luonnonlapsi joka tekee parhaansa ja yrittää olla yhtä hyvä kuin pojat. Kyllä hopeakin on parempi kuin pronssi joka olisi ollut jos Anja olisi tullut maaliin asti kuumeen kourissa (ahne).
- laskettelu
Typerintä laskettelua mitä olen nähnyt. Tanjan valmentaja oppinut hieman suomenkieltä, huusi, "PAINA, PAINA ! ", liekö poutiainen opettanut. Selostaja sanoi tuon asian.
- Karpaasi
laskettelu kirjoitti:
Typerintä laskettelua mitä olen nähnyt. Tanjan valmentaja oppinut hieman suomenkieltä, huusi, "PAINA, PAINA ! ", liekö poutiainen opettanut. Selostaja sanoi tuon asian.
Kyllä vain minäkin kuulin saman voihkinnan sieltä "ladun" varrelta! :) Tanjalta hyvä suoritus, mutta VITUTTAA silti!!
- j.jussi W-T
Karpaasi kirjoitti:
Kyllä vain minäkin kuulin saman voihkinnan sieltä "ladun" varrelta! :) Tanjalta hyvä suoritus, mutta VITUTTAA silti!!
olla loistava suoritus kun lasku virheitä täynnä.
Täysin virheetön lasku olis tuonut MESTARUUDEN,mutta ei tuollaisella pääse tuon parempaan suoritukseen.
- Seurannut
Hopea on ehkä hävitty mitali sellaisissa lajeissa, jossa kaksi ihmistä taistelevat loppuottelussa. Lajeissa, joissa kaikki taistelevat yhdessä mitaleista, kaikki mitalit ovat kunnioituksen arvoisia suorituksia.
Suomalaiset ovat Tanjassa saaneet loistavan edustajan maalleen: hymyilevän, ammattitaitoisen, loistavan urheilijan, jonka pinna kestää myös arvokisoissa. Lisää tällaisia urheilijoita tarvitaan!- yxx
samaa mieltä.Jos on enemmän kuin kaksi kilpailijaa niin silloin hoppee ei oo häppee.Kyllä Tanjalle mitalin suo mielellään.On aito urheilia eikä mikään paskaanjauhaja!!!
- tilti
Suret kun tuli hopeaa, mitä sitten jos Tanja olisi kaatunut? Olisiko se parempi tilanne kun hopea?
Tuntuu turhauttavalta että kulta vaan merkitsee.Tanjan toinen lasku ei ollut hyvä, silti tuli hopeaa.
Pitäisi saada asennemuutos hopeaan. Sekin voi olla voitettu. Jos Tanja olisi ollut vaikkapa
viides ekassa laskussa, niin silloin hopea olisi
voitettu.Mutta kun hän oli johdossa ekassa laskussa, toinen sija tuntuu tappiolta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell3437660Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss795186- 2083275
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243257- 812097
- 1551954
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2221881Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1671646Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1201578- 921543