Kun katsahduksen alle otetaan 2 asiaa, muki tai ämpäri.
Niin nyt näyttää siltä, että ämpärit loppuivat vain kesken ja yhdellä ämpärillä sai äänen perheestä.
Muki näyttääkin olevan ämpäriä parempi vaihtoehto.
KESKUSTAN VAALIMENESTYS
8
102
Vastaukset
- meneekömukiin
Keskustan vaalimenestyksen salaisuus on siis tässä http://www.iltalehti.fi/politiikka/201801282200702997_pi.shtml
- jopaeitajuu
Mites demujen? 3%
Mutta jokainen aivot omaava tajuaa, että pressa vaali on HENKILÖVAALI.- näyttäänyppivän
kismittääkö vai harmittaako
ja sekö harmittaa kun et saanu ämpäriä vai hahaahahahahhahahaahhaa - jippiiiii
älä hermostu heinäkenkä.... ala sinä jakaa ilmasia lypsyjakkaroita keskustan puolesta
- eiedespuolta
Demut innoissaan, kun omien kannatus romahti.
- hähhhähäähääää
Näkökulma: Uhrautujan tilipäivä - Haatainen nostettiin puhemiehistöön
Haatainen sai ottaa luodit nahkaansa, vaikka hän kunnialla mahdottomasta tehtävästään suoriutuikin, kirjoittaa Iltalehden Mika Koskinen. - toivonminä
eiedespuolta kirjoitti:
Demut innoissaan, kun omien kannatus romahti.
Joo, demut jaksaa pomppia vaikka nykyinen puheenjohtaja on hävinnyt kaiken mitä hävittävissä on!
Jeees wii cänn.....
Jatkakaa samaan malliin!
- PorskuttavaKepu
Ilmeisesti kansalaiset on Kokoomuksen hallituspolitiikkaan tyytyväisiä mitä se on Sipilällä teettänyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081699Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031664Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011576Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341368Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48906Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii453904Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115890Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293845Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347820