Oman huoneen sisustus

tyttelityllerö

Sain oman huoneen ja nyt haluan jotenkin sisustaa sitä. Kertokaa mitä teillä on omassa huoneessa, muuta kuin sänky, pöytä ja vaatekaappi. En halua mitään turhaa roinaa joka kerää pölyä, koska joudun itse siivoamaan. Ja mitä laitan seinille?

4

490

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SisustajaJätkä

      Joku kiva luontoaiheinen taulu, kirjahylly, kuva perheestä tai parhaasta ystävästä, juliste suosikkielokuvasta tai bändistä. Siinä vaan esimerkkejä mutta seinille voi ripustaa mitä vaan kunhan vain seinät kestää. :)

    • sisäiloinen

      Mun huoneessa: Pieni kirjahylly, missä on muutama kirja, TV ja nallekokoelma. Seinillä hyvin onnistuneita matkavalokuvia kehystettynä, Suomen muotoinen puinen kello ja mummon tekemä ristipistotaulu. Kirjoituspöytä, joka muuttuu meikkauspöydäksi, kun nostaa kannen. Nojatuoli, sänky ja paljon tyynyjä. Kuntolaite sängyn alla.

    • talousmiesNo1

      Älä laita seinille paljoa reikiä tms, tulee pian sekavaksi ja epäsiistiksi.

      Hanki iso laatikko johon laitat kaikki tavarat mitä et viitsi laittaa kauniisti omalle paikalleen. Järjästelet sit kun on voimia. Ei kuitenkaan banaanilaatikkoa, tai jotain hedelmälaatikkoa, sitä ei saa pitää vakituiseen asuinhuoneessa.

    • 13wee

      Blaablaaaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      80
      2037
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1259
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      25
      1072
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1038
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      94
      772
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      123
      747
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      717
    8. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      59
      675
    9. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      662
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      60
      644
    Aihe