hupsis... subbari paskaks

tuli tossa viikko takaperin rikottua kaverin kenwoodsin subbari 12'' (10 vuotta vanha). Pitäis tämä jotenkin korvata, mutta en tiedä millaisista hinnoista puhutaan. Voiko laitteen vielä korjata (ulkoisesti ehjän näköinen, ääntä ei saa vain kuulumaan), vai tulisiko uuden ostaminen halvemmaksi :FF
1104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Riippuu siitä poltitko vain karvan irti supparin takaa äänikelaan menevästä johdosta vai paloiko äänikela poroksi. Veikkaan jälkimmäistä. Eli elementin vaihdolla pärjää. Jos taas onnistuit polttamaan päätevahvistimen, niin siinä on tod.näk. hajalla 1-2 päätekiveä ja voit päästä jopa halvemmalla jos osaat vaihtaa ne: Integroitu piiri on sitten eri juttu, voi kannattaa vaihtaa koko vahvari e-bay:sta uuteen.
Btw. tarkista onko siellä sisällä sulakkeen näköistä komponenttia, jonka vaihtamalla ääni alkaa taas kuulumaan! Voi näyttää myös vastukselta tuo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


espoonritari kirjoitti:

tuli tossa viikko takaperin rikottua kaverin kenwoodsin subbari 12'' (10 vuotta vanha). Pitäis tämä jotenkin korvata, mutta en tiedä millaisista hinnoista puhutaan. Voiko laitteen vielä korjata (ulkoisesti ehjän näköinen, ääntä ei saa vain kuulumaan), vai tulisiko uuden ostaminen halvemmaksi :FF

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu