Chihutyttö 5 v juoksu päällä nyt toista viikkoa. Torstaiaamun jälkeen ei ole syönyt ruokaansa. Vkonloppuna suostui syömään vähän kananmunaa kokkelina. Aikaisemmin on ollut ehkä 2 pv syömättä putkeen muttei näin kauaa kuitenkaan. Tytteli jaksaa kuiten välillä hihhuloida mutta edes namit ei kelpaa. Kaunako tuota uskaltaa katsella vai pitäisikö jo viedä näytille eläinlääkärille? Pitäisikö kokeilla jotain todella herkullista vai vain odotella? Ylimääräistä kiloa on vähän. Paino 3.8.
Chihu ei syö
mammaonhuolissaan
3
94
Vastaukset
- 2xchihuahuha
Kuule, ihan normaalia käyttäytymistä juoksujen aikana! annat sille sitä mitä edes vähän haluaa syödä, namipalat ym. kun toi "tälliaika" menee ohi niin rupee taas ruoka maistumaan. Ps. jos paino on 3,8Kg, niin minusta aika kookas nartuksi ?
- HyllyyköSe
Onpa sinulla ylilihava rotta.
- varoneuvoja
Soita el, ja kysy sieltä.Älä usko täällä annettuja neuvoja, trollit haluavat koirallesi pahaa, ja neuvovat tarkoituksella väärin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081676Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1001606Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä971520Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541398Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341363Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48897Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115883Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii437870Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai291830Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347815