Pahoja henkiä?

enymärrä

Olen ollut aika skeptinen kaikkea tällaista kohtaan...nykyään. Lapsena näin kaiken laista, kuulin asoita, ennustelin satunnaisia pikku asioita, pystyin luomaan hetkellisesti eteeni asioita, joita kuvittelin ja minulle on kerrottu, että kun katselin vanhempieni kanssa vanhoja valokuvia suvustamme, niin tiesin heidän nimiään vaikka kukaan niitä ei ole kertonuT (itse en kyllä tätä muista). Kaikki kuitenkin loppui siihen, kun eräänä iltana näin sänkyni päädyssä kaksi mustaa hahmoa, jotka puhuivat oudolla matalalla demonisella äänellä, ne puhuivat kieltä jota en ymmärtänyt, sitten ne alkoivat toistaa "hau, hau hau" tai jotain tollasta, jonka jälkeen ne katos. Olin noin 5 vuotias tuolloin ja pelästyin aivan kaameasti....tuo ilta kummittele mielessäni edelleen. Se ei myöskään ollut unihalvaus, sillä en vielä nukkunut. Pelkäsin olla kotona ja pelkäsin kaikkea mitä en osannut selittää ja pelkään edelleen. En halua että minulle tapahtuu mitään, mitä en voi maallisella järjellä selittää, koska pelkään kuollakseni, että saan jonkinlaisia traumoja. Onneksi noita outoja asioita, jotka olen ennen kuitannut vilkkaalla mielikuvituksella, ole sen pahemmin enään tapahtunut.

Osaako joku täällä kertoa, ( en tiedä näitä asioista mitään eikä kukaan tuntemanikaan tiedä, enkä halua kysyä) että mitä hemmettiä ne kaksi mustaa hahmoa oli...se kun on kalvanu mun mieltä nyt 11 vuotta. Ja olen 100% että unta se EI ollut, vaikka niin olen itselleni yrittänyt uskotella...

6

382

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vr1
    • Alice_cx

      No voi myöskin riiviöitä niist pitäs löytää Wikipediasta tietoa, mutta ne on semmosia pieniä kiusanhenkiä. Kun tossa sanoit että näit lapsena enteitä ja kuulit asiota, se voi johtuu siitä että olit sillon herkempi vastaanottamaan yliluonnollisia juttuja.
      Sori jos tää oli vaikee selkonen vastaus, ( Mä oon 13) :)

    • MahdollisuusMuutokseen

      Matteuksen evankeliumi:
      12:43 Kun saastainen henki lähtee ihmisestä, kuljeksii se autioita paikkoja ja etsii lepoa, eikä löydä.

      Markuksen evankeliumi:
      16:15 Ja hän sanoi heille: "Menkää kaikkeen maailmaan ja saarnatkaa evankeliumia kaikille luoduille.
      16:16 Joka uskoo ja kastetaan, se pelastuu; mutta joka ei usko, se tuomitaan kadotukseen. >> Jakeen lisätiedot
      16:17 Ja nämä merkit seuraavat niitä, jotka uskovat: minun nimessäni he ajavat ulos riivaajia, puhuvat uusilla kielillä,
      16:18 nostavat käsin käärmeitä, ja jos he juovat jotakin kuolettavaa, ei se heitä vahingoita; he panevat kätensä sairasten päälle, ja ne tulevat terveiksi."
      16:19 Kun nyt Herra Jeesus oli puhunut heille, otettiin hänet ylös taivaaseen, ja hän istui Jumalan oikealle puolelle.
      16:20 Mutta he lähtivät ja saarnasivat kaikkialla, ja Herra vaikutti heidän kanssansa ja vahvisti sanan sitä seuraavien merkkien kautta.

      Jeesuksen nimessä on valta, voima ja auktoriteetti käskeä pahaa henkeä lähtemään ja ihminen tulee vapaaksi riivaajastaan, mahdollisesti monista riivaajistaaan, jotka eivät anna ihmiselle sisäistä rauhaa.

    • Kysy Painajaisten Herralta. Hän tietää vastauksen ja antaa sen sinulle pyydettäessä. Sinun pitää vain todella haluta tietää se. Sinun pitää olla valmis katsomaan pahinta painajaistasi silmästä silmään.

    • Meditaatiomies
    • Anonyymi

      Tuntuu joskus kuin biseksuaaliset ihmiset, transut ja homot piinaisivat "kummittelemalla". Varmaan se on kvanttilomittumista. Näiden kvanttikentät tarrautuvat vammautuneeseen kvanttikenttääni (energian pitäisi päästä virtaamaan vapaasti, lihasjumit/krampit/hermopinteet luovat energiablokkeja mihin muiden ihmisten energiakentät tarrautuvat) ja nämä "piinaavat" minua tiedostamattaan.

      Saatan kuulostaa mielisairaalta mutta en oikeastaan epäile kvanttilomittumista ja muita kvanttimekaniikan ilmiöitä jotka liittyvät myös tietoisuuteen ja psyykkisiin/fyysisiin suhteisiin muiden kanssa sillä olen kokenut unenomaisia ja painajaismaisia kaukovaikutuksia henkilöiden suhteen, jotka asuvat minusta tuhansien kilometrien päässä.

      Tuntuu kuin hinttarien energiakentät tarrautuisivat minuun ja lamauttaisivat minut sosiaalisen media profiilien kautta aivan kuin nämä biologisesti miespuoliset homo, bi tai transihmiset olisivat pahoja henkiä. Kuulostaa aika hullulta mutta kun olen poistanut sosiaalisen median profiilini, on näiden ei-heteroiden kummittelu myös loppunut ja vaimentunut.

      Luulen että hajuaisti toimii myös kvanttilomittumisen kautta koska homojen sosiaalisen median profiilit haisevat niin shaisselle vaikka nämä asuisivat maailman toisella puolella

      Periaatteessa kvanttilomittumisen kautta voisi kirota tai siunata ketä tahansa, mutta en usko, että käytännössä ihminen pystyisi tietoisesti luomaan energioita joilla olisi suurta vaikutusta toiseen, sillä ihmisen kokonais-sähköenergia ei ole niin suuri.

      Olen blokannut monia sosiaalisessa mediassa koska olen tuntenut näiden läsnäolon niin kuristavana, eikä se edes auta. Monesti henkilö jonka olen blokannut saattaa "kummitella" minua vuosikausia blokkaamisen jälkeen mikä on sairasta. On ahdistavaa kun tuntuu, että ihmiset tunkeutuisivat mieleeni/pääni sisälle sosiaalisen median kautta.

      Sairaalloisia juttuja

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      188
      11113
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      48
      4522
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      69
      4208
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      199
      3688
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      102
      3504
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      100
      3363
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      73
      2000
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      16
      1345
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      156
      1050
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      278
      1005
    Aihe