ACER TRAWELMATE 4502WLMi ???

Harkinnut tollasen ostoa millaset on koneen kaijuttimet. Kuuntelin saman hintaluokan fujitsun ääniä aivan kamalat.
Pelailen jokin varran onko kokemuksia?
Sitte tuo akku kestääkö todella 5 tuntia.
Luin jostakin takuusta 3V, mutta näyttää olevan verkkokaupoissa 1v ??
Jos kokemuksia kyseisestä lärpästä antaan tulla!
51029
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Itte oon kans harkinnu samaa konetta.
Näyttöä on täällä moitittu onko tosiaan niin huono?

Äänestä

Travelmatesta en tiedä, mutta itsellä Aspire. Siinä ainakin hyvä näyttö, ei valittamista. Pelit toimii hyvin, elokuvat myös. Se takuu lienee sama juttu kun mulla, eli se on Acerin oma lisätakuu, jonka saa lisähintaan. Jotkut liikkeet antaa sen kaupanpäälle. Multa siitä pyydettiin 90 €, mutta sain lopulta tingittyä kaupanpäälle, verkkokaupoissa tietenkin hieman hankalaa.

Äänestä

Ainakin mun työkaverin yksilössä näyttö on surkea. Suosittelen, ettet osta näkemättä.
Akunkestosta ei vielä kokemuksia, pöytäkoneen korvaajasta kun on kysymys.
Lisätakuun siihen saa, maksusta.

Äänestä

Itse vaihdoin joku aika kyseiseen malliin ja ei todellakaan mitään valittamista. Näyttö mielestäni vähintään yhtä hyvä kuin vastaavan hintaisissa. Akkua en loppuun oo kerenny vielä käyttää, mutta vaikuttas kestävän semmoset neljä tuntii. Suosittelen!!!

Äänestä
  • Ihan kelpo pelihän tuo on, näytöstä annan kyllä arvosanan -4. Katselukulma täytyy olla 5asteen tarkkuudella oikein ja silti värit&kontrasti näkyy päin perperiä.
    (tottunut tuohon 19" CRT näyttöön, hintaakin oli yli 500e)

    Akun kesto on noin 4-5h, riippuu käytöstä tuo 4h kun katsoo elokuvia.
    DVD polttava on sitten 6x ja DoubleLayer polttava :) piti nimittäin muutama tunti etsiä tuon polttavan specsejä.

    Ihmettelin 3Dmark05 tulosta kun tuli koko testin ajan 1-3fps vaikka onkin radeon 9700.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä ja mikä?? kirjoitti:

Harkinnut tollasen ostoa millaset on koneen kaijuttimet. Kuuntelin saman hintaluokan fujitsun ääniä aivan kamalat.
Pelailen jokin varran onko kokemuksia?
Sitte tuo akku kestääkö todella 5 tuntia.
Luin jostakin takuusta 3V, mutta näyttää olevan verkkokaupoissa 1v ??
Jos kokemuksia kyseisestä lärpästä antaan tulla!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu